Okunma

Nintendo Korkmuyor


04 Ağustos 2009 Salı 12:33
Nintendo Korkmuyor

Super Mario, Donkey Kong ve Nintendogs gibi Nintendo’nun gelmiş geçmiş en başarılı yapımlarının altında imzası bulunan Shigeru Miyamoto, Sony ve Microsoft’un hareket algılayıcılı kontrol sistemleri geliştirmesi konusunda konuştu. Hiçbir cihaz bulunmadan, hareket algılayıcı bir kontrol sisteminin geliştirilmesinin çok zor olduğunu belirten Miyamoto, bunu yapmanın zor olması kadar, kullanıcıları buna alıştırmanın da çok zor olacağını savundu.

Miyamoto “Çok iyi bir ücrete milyonlarca oyun kumandası satmayı başardık. İnsanlar yarattığımız sisteme çok kolay ayak uydurdular ve fiyatlarından da çok memnunlar. Bu iş üzerinde çalışan diğer firmalar sıfırdan başlayıp, hangi noktada kar edebileceklerini belirleyene kadar uzun bir süre geçecek. Önlerinde çok zorlu ve uzun bir yol var.” şeklinde konuştu.

:: Miyamoto’nun düşüncelerine katılıyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nintendo Korkmuyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nintendo Korkmuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nintendo Korkmuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "