Nintendo Switch artık daha güçlü!


29 Nisan 2019 Pazartesi 11:35
Nintendo Switch artık daha güçlü!

Ülkemizde çok fazla kullanıcı kitlesine ulaşmasa da dünyada oldukça ilgi gören Nintendo Switch yeni almış oluğu güncellemeyle birlikte kullanıcılarına daha hızlı bir deneyim sunuyor. Peki Nintendo Switch güncelleme ile nele geliyor?

Nintendo Switch güncelleme ile daha hızlı çalışacak!

Birkaç hafta önce yayınlanan Nintendo Switch 8.0.0 güncellemesi, uygulamaları sıralama ve oyunlarda yakınlaştırma gibi farklı özellikler içeriyordu.

Şimdi gelen güncelleme ile birlikte ise Nintendo Switch, arttırma modu özelliğine kavuştu. Bu özellik sayesinde 1 GHz hızında çalışan işlemci, 1.75 GHz hızına kadar çıkabilecek.

Gizli olarak yapılan bu güncellemeye uygulanan bazı testlerde; normalde 31 saniyede kaydedilen dosyaların 21 saniyede, bir oyundaki açılma süresinin ise 19 saniyeden 11 saniyeye düştüğü görülüyor.

Bu test sonuçlarına bakıldığında sadece işlemcinin değil, belleklerin de hızının yazılımsal olarak arttırıldığı ön görülüyor.

Anlaşılan şu ki Nintendo, Switch için çalışmalarını son gaz bir şekilde ilerletiyor. İlerleyen günlerde cihazın daha da güncelleme alması da beklentiler arasında yer alıyor.
yazarMert Can Orhan

2015 yılından beri yazıp çeken Mert Can, yazıları ve videolarıyla ShiftDelete.Net'te
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Nintendo Switch artık daha güçlü!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Evet alttaki yorumlarda yine sallayan ikitane kendini bilmezi goruyoruz. Konsola ne halt yaptinizda öyle oldu benimki gayet iyi ve 4 saat saat aralıksız oynayabiliyorum. Ayrıca bu konsol handheld olarak üretilmedi bosuna docked console denmiyo ve yanımda dock kismi yok. Sacma sapan uyduruyosunuz.

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Yazılımı güncelledim ancak şarj tüketme hızı aynı. 4.5 saniye sonra %1 oldu. 😁😂 (%5 idi), sonra kapandı dinlenme olarak sonra panikleyip oyunu da kapattım onu da kapattım.

  3. Anonim dedi ki:

    Ne güzel zaten 2 buçuk saat şarjı gidiyordu artık 1 buçuk saatte biter.

" Nintendo Switch artık daha güçlü! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nintendo Switch artık daha güçlü! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nintendo Switch artık daha güçlü! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "