Nintendo Switch kârını artırmaya devam ediyor


05 Kasım 2020 Perşembe 15:40
Nintendo Switch kârını artırmaya devam ediyor

Nintendo, Temmuz ve Eylül ayları arasında dünya genelinde 6,8 milyon Switch konsolu satarak 2017 yılındaki lansmanından bu yana satış rakamını bir önceki yıla göre yüzde 40 artırdı. Firma böylelikle bu yıl 68,3 milyon konsol satmış oldu. Ayrıca firma Switch Lite modelinin piyasaya sürüldüğü 2018 yılından beri yüzde 50 oranında artırdı. Nintendo Switch kâr açıklamasıyla Sony ve Microsoft’un yakın zamanlarda çıkacak konsollarına da gözdağı vermiş oldu.

Nintendo Switch kâr açıkladı

Switch elde ettiği kazancı özellikle son çeyrekteki yaptığı satışlara borçlu. Animal Crossing: New Horizons toplamda 10 milyondan fazla önemli bir satış faktörü olurken, oyun Temmuz ve Eylül arasında 3,5 milyondan fazla kopya satarak Nintendo’nun yüzünü güldürdü. Ayrıca 26,4 milyon kopya satan Mario Kart Deluxe’ün ardından konsolun en çok satan oyunu olmayı başardı.

Nintendo Switch kar The Verge’nin haberine göre Nintendo’nun son çeyrekteki yazılım sürümleri ise oldukça düşük seviyedeydi. Ancak iki yapım oldukça iyi performans gösterdi. Bunlardan Super Mario 3D All Stars 5,21 milyon kopya satarken, Paper Mario: The Origami King 2.82 milyon adet sattı. 

Bunun yanında, Nintendo bu çeyrekte sadece bir AR Mario Kart oyununu piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Bunun sebebinin ise Sony ve Microsoft’un çıkartacağı oyun konsollarından dolayı pazardaki ağırlığının düşmesi ihtimali olduğu görülüyor. Bazı kaynaklar firmanın 2021 başlarında Switch için güncelleme planladığını iddia ederken, Bloomberg ise bunun ilerleyen zamanlarda olacağını öne sürdü.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nintendo Switch kârını artırmaya devam ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nintendo Switch kârını artırmaya devam ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nintendo Switch kârını artırmaya devam ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  2. 2 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
  3. 3 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
  4. 4 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
  5. 5 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
  6. 6 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
  7. 7 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  8. 8 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  9. 9 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
  10. 10 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?