Okunma

Nintendo Zor Durumda!


30 Temmuz 2009 Perşembe 11:20
Nintendo Zor Durumda!

Nintendo, Wii konsolunu piyasaya çıkardığından beri popülerliğini iyice arttırmış, özellikle son 2 seneye damgasını vurmuştu. Şu aralar ise firma eski günlerini arıyor. Açıklanan sayılara göre Nintendo’nun satış rakamları bir hayli düşmüş. Toplamda ise %61’lik bir kar kaybı söz konusu.

Bu yılın Nisan-Haziran dönemine ait olan net kar 443 Milyon Dolar olarak açıklandı. Bu devasa sayı Nintendo’nun 2008 Nisan-Haziran dönemine göre %61’lik bir düşüş anlamına geliyor.

:: Nintendo firması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “Nintendo Zor Durumda!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    olacağı buydu… ps3’n 1500 tl’den 900lere düşmesine rağmen wii’nin fiyatının düşmeyi geçtim artmasının başka bir sonucu olması beklenemezdi.
    üstelik nintendo’nun sony’nin aksine reklama da yeterli önemi vermediği bir gerçek…
    tabi bu durum sadece türkiye için böyle. diğer ülkelerde durum farklı olabilir.

" Nintendo Zor Durumda! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nintendo Zor Durumda! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nintendo Zor Durumda! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "