Okunma

Nokia 2. Çeyrekte de Güçlü


16 Temmuz 2009 Perşembe 20:23
Nokia 2. Çeyrekte de Güçlü

Nokia tarafından açıklanan yılın 2. çeyreğine ait mali raporda, işletim kârının %51, tahmini pazar payının ise %38′e yükseldiği görülüyor. Önceki çeyrekte 93,2 milyon olan cihaz satışı da 103,2 milyona ulaşmış durumda. Bu çeyrek için yapılan net satışlar %7 artarken, yine de geçtiğimiz yıl bu oranın %24,6 olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

5800 XpressMusic Sevindirdi

Sadece 2. çeyrekte 3,7 milyon satılan Nokia 5800 XpressMusic, mobil devinin yüzünü güldürürken, N serisi ve E serisi telefonlar da ilk çeyrekten bir milyon daha fazla satış yakaladı.

Bölgesel olarak ise Orta Asya, Afrika ve Avrupa’da satışlar üçte bir oranında artarken, Kuzey Amerika’da %5,9 düşüş gözlendi. Bakalım N97‘nin ve diğer önemli modellerin çıkışıyla birlikte Nokia 3. çeyrekte nasıl bir profil izleyecek.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi İçin : Nokia
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Nokia 2. Çeyrekte de Güçlü”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Durun bakalım, kriz daha yeni başlıyor. Ekonomiyi alt üst edip gideceklere bu yurttaşların soracakları var. Ama yaşıyorken, ama öte’den!

" Nokia 2. Çeyrekte de Güçlü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia 2. Çeyrekte de Güçlü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia 2. Çeyrekte de Güçlü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "