Okunma

Nokia 5 ve Nokia 6 VoLTE destekleyecek mi?


08 Mart 2017 Çarşamba 03:00
Nokia 5 ve Nokia 6 VoLTE destekleyecek mi?

Nokia ya da yeni sahipleri HMD Global bu yıl Mobil Dünya Kongresi’nde önemli işlerin altına imzalarını attı. Bunlardan biri tabii ki 3310‘un yenilenmiş ve günümüze uyarlanmış bir modelinin tanıtılmasıydı. Bir diğeri ise Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 modellerinin tanıtılması ve tüm Dünya’da satışa sunulacağının açıklanmasıydı.

VoLTE nedir?

Tanıtılan üç yeni sayılabilecek akıllı telefonun da oldukça merak edilen noktalarından biri Mobil Dünya Kongresi’nde açıklığa kavuşturulmamıştı. Cihazlar VoLTE destekleyecek miydi?

Bu sorunun yanıtını bugün öğrenmiş olduk. Zira HMD Global‘in gönderdiği bir e-postada Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 modellerinin hepsinin VoLTE desteği vereceğini görebiliyoruz.

17-03/08/hmdglobal.jpg

VoLTE‘nin 4G desteğini telefon görüşmelerine taşıyan bir teknoloji olduğunu ve aslında Voice Over LTE‘nin kısaltması olduğunu da belirtelim. VoLTE bugün destek veren telefonlar için ülkemizdeki operatörler tarafından da desteklenmektedir.

:: Nokia’nın yeni telefonlarından birini satın almayı düşünüyor musunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Nokia 5 ve Nokia 6 VoLTE destekleyecek mi?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    he çok önemliydi volte zaten.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Ya şu Nokia 6 HARİKA keşke telefona ihtiyacım olsa

" Nokia 5 ve Nokia 6 VoLTE destekleyecek mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia 5 ve Nokia 6 VoLTE destekleyecek mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia 5 ve Nokia 6 VoLTE destekleyecek mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "