Okunma

Nokia, Apple’a karşı Samsung’dan yardım istedi!


27 Mart 2017 Pazartesi 20:00
Nokia, Apple’a karşı Samsung’dan yardım istedi!

Geçtiğimiz günlerde sizlere Nokia’nın Apple ve Samsung’u yakalayarak en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olmak istediğini iletmiştik. Bugün ise farklı bir haber ile karşınızdayız çünkü Nokia, Apple’a karşı olan patent davasını kazanabilmek adına Samsung ile iş birliği yapmak istiyor.

Nokia, Samsung el ele!

Apple ile Nokia arasında yaşanan karşılıklı patent davalarının çok daha ilginç bir hal alacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü bu kez Nokia, Samsung’un daha önce Apple’a karşı açtığı ve kazandığı patent davalarının dosyalarını talep etti. Bu sayede bu savaşı daha rahat kazanabileceklerini düşünüyorlar.

Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl önce Apple, Nokia’ya bir patent davası açmış ve iki firma arasında yapılan anlaşmanın ihlal edildiği gerekçesini ortaya atmıştı. Aslına bakarsanız işin altında yatan sebep farklıydı ve Apple, Nokia’nın kendisine karşı patent ihlali davası açabilmesinin önüne geçmeye çalışıyordu.

17-03/27/apple-vs-nokia.jpg

Apple’ın bu girişimi o sıralarda firmayı 100 milyon Dolar gibi bir ceza ödemekten kurtarsa da, Nokia’yı durduramamıştı. Zira Nokia hemen bu davanın ardından karşı dava ile Apple’ın kendi patentlerini ihlal ettiğini iddia etmişti.

İşte bu dava için şimdi de Samsung’a başvuran Nokia, firmanın daha önce yıllar boyu Apple ile yaşadığı patent ihlali davalarının dosyalarına erişim hakkı talep etti. Eğer bu talep kabul edilirse Samsung ile Nokia’nın bu iş birliğini ne kadar daha sürdüreceği merak konusu.

Talep edilen dosyaların, Nokia ile Apple arasında süregelen patent ihlali davası ile “direkt olarak alakalı” olarak sınıflandırılması da bu işi ilginç kılan noktalardan biri.

:: Apple, Nokia ve Samsung arasındaki bu mücadele hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Nokia, Apple’a karşı Samsung’dan yardım istedi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Nokia görselinde elinde telefonu tutuyor olduğunu bilmemize rağmen sanki orta parmak gösterir gibi durmuş adam.. bilinçaltına gönderme… 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Hayır apple ihlal ettiyse tabi ki ödeyecek cezayı. Aynı şey farklı markalar içinde geçerli fan boy olmanın alemi yok kim kimin hakkını yediyse ve mahkeme tarafından bilirkişilerce incelenip tespit edildiyse ihlal eden firma cezayı ver…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Nokia iyice çamurlaştı

 4. SDN Okuru dedi ki:

  samsung nokia a derki sağlam bozukluğun varmı? o zmn aç kardeş…

" Nokia, Apple’a karşı Samsung’dan yardım istedi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia, Apple’a karşı Samsung’dan yardım istedi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia, Apple’a karşı Samsung’dan yardım istedi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "