Okunma

Nokia by Microsoft Geliyor!


29 Haziran 2014 Pazar 22:00
Nokia by Microsoft Geliyor!

Geçtiğimiz yıl Nokia‘nın Cihazlar ve Servisler Bölümü‘nü satın alan Microsoft, el değişikliğinin tamamlanmasıyla birlikte yeni cihazlarında kullanacağı marka arayışlarında son aşamaya geldi. Nokia ve Microsoft tarafından yürütülen görüşmelerde “Nokia by Microsoft” markası üzerinde görüş birliğine varılması bekleniyor.

@evleaks sızıntısı

Teknoloji dünyasına yönelik sızıntılarıyla ünlü @evleaks Twitter hesabının verdiği bilgilere göre, Nokia ve Microsoft arasındaki marka lisans anlaşması son aşamasında gelmiş durumda. Büyük bir sürpriz yaşanmazsa yakın gelecekte MS üretimi mobil cihazlarda “Nokia by Microsoft” ifadesini görebileceğiz.

Surface, Lumia olacak

Anlaşmanın kapsamı sadece akıllı telefonlarla da sınırlı değil. Microsoft‘un popüler tableti Surface de isim değişikliğinden nasibini alacak. Verilen bilgilere göre, tabletin ismi gelecekte Surface değil Lumia olarak anılacak. Yeni marka lisans anlaşmasının henüz ortaya çıkmayan başka ilginç detayları da olabilir. Bakalım MS ve Nokia nasıl sürprizlerle kullanıcıların karşısına çıkacak?

:: “Nokia by Microsoft” beğendiğiniz bir tercih oldu mu?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Nokia by Microsoft Geliyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Sadece Nokia olsa ismi daha iyi Microsoft işin içine girerse bozar durumu,Microsoft zaten yazılımıyla desteğini ve ismini veriyor Nokia firmasına.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Nokia by washbasket

 3. SDN Okuru dedi ki:

  NOKIA İSMİ GİDERSE MİCRSOFT BATAR TAM NOKIA YUKSELİŞE GEÇMİŞTİ BU SATIN ALMA OLAYI YUZUNDEN DÜŞÜŞE GEÇTİ AMA İNSANLAR NOKIA İSMİNİN GELECEGİ GARATİLERNİRSE YİNE SATAR

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Nokia ismini telefonlardan silmek yemezz Ben şahsen Nokia olduğu için aldım Nokia ya bir destek de benden olsun dedim ama MS ele geçirdi

 5. SDN Okuru dedi ki:

  çok geç kalmışsın shiftdelete haber çıkalı neredeyse 2 gün oluyor :/

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Çok geriden geliyor haberler 🙂

 7. SDN Okuru dedi ki:

  bence surface kalmalıydı

 8. SDN Okuru dedi ki:

  nokia by by

" Nokia by Microsoft Geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia by Microsoft Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia by Microsoft Geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "