Okunma

Nokia Mobil Operatörü Oluyor!


23 Kasım 2008 Pazar 12:00
Nokia Mobil Operatörü Oluyor!

Nokia, dünya genelinde muazzam satış rakamlarına ulaşan güçlü bir marka olsa da, dünyanın geri kalanından ötede bir zaman diliminde yaşayan Japonya için sıradan bir telefon üreticisi. Bu açığı kapatmak isteyen Finli mobil devi, Japonya’da pazar lideri NTT DoCoMo‘nun altyapısını kullanarak bir mobil operatör servisi (MVNO – Mobile Virtual Network Operator) kurmayı planlıyor. Kendi cihazlarının yanı sıra aylık sözleşmeleri de bu sayede sunabilecek olan Nokia, hizmeti önümüzdeki yıl şubat ayında devreye sokacak.

Hedef Kitle İş Adamları

MVNO servisinin Japonya’daki diğer operatörlerle doğrudan rekabete girmeyeceğini belirtmekte fayda var. Zira operatör Nokia, sadece Vertu markasının cihazlarıyla çalışacak. Vertu telefonların da yaklaşık 50 bin dolara varan fiyatları düşünülürse, Nokia’nın iş adamlarını hedeflediği ve bu şekilde sıradan bir marka olduğu Japonya pazarında bilinilirliğini artırmak istediği görülüyor.

:: Nokia operatör işinde başarılı olur mu?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nokia Mobil Operatörü Oluyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia Mobil Operatörü Oluyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia Mobil Operatörü Oluyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "