Nokia N97 Güncellendi


01 Temmuz 2010 Perşembe 15:17
Nokia N97 Güncellendi

Son V21 firmware güncellemesi ile birçok hatanın giderilmesini sağlayan dahası işlevsel özellikleri N97 kullanıcılarına sunan Nokia, bu kez çoğunlukla hata düzeltmelerinin yer aldığı bir firmware yayınladı. Özellikle yerelleştirilmiş uygulamalarda yaşanan birçok sorunun giderildiği gözlenen güncelleme sonrasında, kullanıcıların en çok şikayet ettiği konuların başında gelen mobil internet erişim sorunları ve açılıştaki System error mesajına neden olan hata ve hatalar tümüyle giderilmiş.

Rehberdeki donmalar ve rehberin telefonu kilitlemesi sorununa da çare bulan Nokia yetkilileri, mesaj editöründeki çökmeleri, QWERTY modunda yaşanan donmaları da tümüyle gidermişler. Rehbere 2000’den fazla giriş olduğunda daha önceki firmware sürümünde sesli arama fonksiyonu çalışmıyor ayrıca rehberde arama yaptığınızda cihaz bellek dolu uyarısı veriyordu. Artık bu gibi durumların gözlenmediğini görüyoruz. Galeride Kinetic Scrolling nedeni ile oluşan aşırı kasılmaya da büyük ölçüde çözüm bulunmuş gibi görünüyor. Bunun yanında N97’yi artık araç kiti ile kullandığınızda telefon kilidi kendiliğinden devre dışı kalmıyor.

Ülkemizde de an itibari ile kullanılabilen firmware güncellemesi FOTA yahut Nokia Software Updater ile edinilebiliyor. Ayrıca güncelleme sonrasında eski verileriniz UDP fonksiyonu ile güncel versiyona otomatik olarak aktarılıyor.

:: Yeni firmware sonrasında karşılaştığınız yenilikler neler?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nokia N97 Güncellendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia N97 Güncellendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia N97 Güncellendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!