Okunma

Nokia’nın 2009 Tahminleri


15 Kasım 2008 Cumartesi 12:00
Nokia’nın 2009 Tahminleri

Sonbahar sezonu ve önümüzdeki yıla dair tahminlerini güncelleyen Nokia‘nın pek de iyimser bir tablo çizdiği söylenemez. 2009’un cep telefonu piyasasında gerilemeye sahne olacağını düşünen Finli mobil devi, cihaz satışları hem kendisinde hem diğer firmalarda artsa da, şirket olarak hacim artışı ve global seviyedeki piyasanın beklenenden daha yavaş işleyeceğini düşünüyor.

2009: Gerileme Devri

Yıl sonunda yaşanması gereken satış patlamalarının yerine sonbaharda sadece 20 milyon satış bekleyen Nokia, dünyadaki mobil cihaz toplamının da önceki tahmini 1,26 milyar yerine 1,24 milyara varacağını öne sürüyor. 2009 için beklentiler ise daha vahim. Ekonomik kriz sürdükçe 2008’e oranla daha az cep telefonu satılacağını tahmin eden Nokia, yıllardır büyüme gösteren mobil piyasasında bu gerileme yılının bir ilk olacağını belirtiyor. Bakalım Nokia’nın tahminleri ne ölçüde tutacak.

:: 2009 gerçekten bu kadar kötü geçebilir mi?

Yazan : Erhan Kahraman
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nokia’nın 2009 Tahminleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia’nın 2009 Tahminleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia’nın 2009 Tahminleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "