Okunma

Yeniden Nokia Photo Browser!


16 Haziran 2009 Salı 07:23
Yeniden Nokia Photo Browser!

Nokia’nın ilk olarak yeni nesil dokunmatik ekranlı Symbian cihazlara yönelik geliştirdiği, ancak daha sonra S60 3.sürüm cihazlar için de güncellemeler yayınladığı, fotoğraf galerisi yönetim uygulaması Nokia Photo Browser, tüm platformlar için yenilendi.


Uygulamanın önizlemedeki navigasyon özelliği iyi düşünülmüş bir ayrıntı

Nokia Photo Browser, önceki güncellemelerinde olduğu gibi yine sıra dışı 3D efektlerle geliştirilmiş, estetik görüntü çizgisini korumuş.

Gelişen Fonksiyonlar ve Yenilikler

Yeni sürüm ile birlikte resim yakınlaştırma fonksiyonu daha da geliştirilmiş ve hızlandırılmış. Dosya ayrıntılarının tek bir tıklama ile görüntülenebilmesinin yanı sıra eski sürümde son derece zayıf olan menü içeriği de zenginleştirilmiş. Resim işleme hızında ciddi bir artış gözlemlediğimiz uygulama; resim döndürme fonksiyonuyla daha çekici bir hal almış.


Eklenen yeni özellikler uygulayı artık başlı başına bir fotoğraf yönetim uygulaması yapmış.

Dokunmatik ekran destekli Symbian S60 5.sürüm cihazlar için ciddi farklılıkların olduğu uygulamada ekran klavyesinin çok daha etkin kullanımı sağlanmış. Zaten dokunmatik ekranlı bir uygulama olarak S60 3.sürüm cihazlara uyarlanmış olmasının esintilerini ve dezavantajlarını fazlasıyla taşıyan Nokia Photo Browser için Nokia; gelecekte daha fazla özellik sunmayacağını ve artık sadece dokunmatik ekrana odaklanacağını Nokia Beta Labs üzerinden açıkladı.

Uygulamanın tüm sürümlerine buradaki resmi Beta Labs sayfasından ulaşabilirsiniz.

:: Nokia Photo Browser başlı başına bir galeri uygulaması olarak kullanılabilir mi?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeniden Nokia Photo Browser! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeniden Nokia Photo Browser! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeniden Nokia Photo Browser! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "