Okunma

Nokia’nın Yeni Hedefi Ne?


19 Şubat 2016 Cuma 12:00
Nokia’nın Yeni Hedefi Ne?

Nokia, Mobile World Congress (MWC) 2016 öncesi, telekomünikasyon bulut veri merkezlerini genişletme kararı aldı.

Bu bağlamda, telefon bulut sistem operatörlerini desteklemek amacıyla İngiltere’de bir tasarım merkezi açılışını gerçekleştirdi.

Açılışı gerçekleştirilen tasarım merkezi, dünya genelinde müşterilerin çalışmaları ve testleri konusunda veri desteğini sağlayacak.

16-02/19/nokia-data-center-services.jpg

Techweek Europe haberine göre, tasarım merkezi Haziran 2016’dan itibaren hizmete girecek.

Nokia ayrıca, bulut fırsatlarını en iyi şekilde kullanıma sunmak, müşterilerine yardımcı olmak amacıyla “Nokia Bulut Dönüşüm Danışmanlık” adlı hizmetini duyurdu. Kullanıcılar çözümden yararlanmak için bu hizmete başvurabilecek.

Söz konusu danışmanlık hizmeti, donanım, cloudware, uygulama katmanı yönetimi boyunca hibrid operasyonları kapsayan çözümleri verecek.

:: Nokia“ın yeni girişimi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Nokia’nın Yeni Hedefi Ne?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Adamların mağazası bile kasvetli

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Perşembe pazarına stant.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  IBM zamanında pc sektöründen çıkıp hizmet sektörüne yani server domain ve müşteri odaklı yazılımlar üreterek yeni bir alana yöneldi. Bugün birçok farklı çözümüyle ürün ve hizmet sunan IBM, piyasadaki boşluğu farkedip kendi ürün ve hizmetleriyle doldurdu. Nokia'nın büyük sürprizi 5G ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Piyasada bir boşluk yakaladılarsa Nokia tekrar yürür gider.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Nokia'nın battığını zannedenler bir zahmet biraz araştırsınlar. Birden fazla sektörde rekabet eden bir şirket bir sektörden çekilince batmış olmuyor. Ayrıca konunun yazarı mobil sektörde öncü oyunculardan biri olma unvanını kaybeden olarak düzeltirse daha doğru olur. Çünkü su an rekabet ettiği mobil altyapı sektöründe zaten öncülerden biri.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  açılsın bari bu yolda yürüsün…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Android iş birliği ile yeni bir telefon çıkarmazsa tekrar batmaya doğru hızlı bir yol alabilir ..

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Akıllı telefon çıkarmıyor mu ????????

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Nokia'nın yeni hedefi: Tekrar batmak.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Evet nokia baglantilar aglardan cok kar elde esiyor1 bunu gelistirmek icinde alcatell i satın aldı ayrica mobio taraftada yonelmek icin kar seviyesini yukseltmeye çalışıyor bence adım dogru garanti yatırım

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Nokia C1 Ne Oldu

" Nokia’nın Yeni Hedefi Ne? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia’nın Yeni Hedefi Ne? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia’nın Yeni Hedefi Ne? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "