Okunma

Nokia ve LG, Ne İçin Anlaştılar?


16 Haziran 2015 Salı 20:00
Nokia ve LG, Ne İçin Anlaştılar?

Akıllı telefon pazarında yıllardır büyük değişimler yaşandı. Bu değişimlere eşlik eden en büyük markalardan biri ise Nokia‘ydı. Ayrıca pazarda Nokia‘nın yanı sıra Samsung ve LG gibi büyük markalar da bulunuyordu.

Ancak hiçbir marka, bir dönem akıllı telefon patentlerinde Nokia kadar güçlü değildi. Bugün de halen aldığı 30 binden fazla patent ile çok güçlü bir konumda olan Nokia, bugün önemli bir anlaşma yaparak, bir zamanlar rakibi olan LG‘ye kolaylık sağladı.

Nokia ve LG patent anlaşması yaptı

Bugün Nokia ve LG arasında gerçekleşen patent anlaşması ile LG, Nokia‘nın 60 adet 2G, 3G ve 4G patenti için telif ödemesi yapacak. LG‘nin telefonlarında artık daha iyi anten kullanması anlamına gelen bu gelişme ile, gelecek LG telefonların bağlantı hızları çok artacak.

Nokia Teknolojileri Başkanı Remzi Haidamus‘un belirttiğine göre gelecekte iki marka arasında daha fazla anlaşma ve işbirliği gerçekleşecek. Nokia Başkanı‘nın açıklamasına bakıldığında ise “Nokia, LG ile ortaklaşa telefon mu üretecek? sorusu akıllara gelmedi.” demek zor. 

:: Nokia ve LG’nin anlaşması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarCaner Sönmez

Yeni teknoloji ve girişimleri başarılı şekilde takip eden Caner, yeni nesil mobil teknolojilere ve Android'e karşı beslediği ilgiyle birlikte, deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 yorum - “Nokia ve LG, Ne İçin Anlaştılar?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Caner Sönmez,"Technoloji nedir ya? Ya Teknoloji de ya da Techology de.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  oha helal olsun adaşıma. Remzi Haidamus nokia başkan olduysa bende büyük bir şirkette çalışabilirim. Yaşasın pala Rezmiler 😀

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Telefonlarda görüntülü görüşme isteyen arkadaşlar bu patentlerden dolayı görüşme sadece belirli telefonlarda var bu sayede lgde de olur artık

 4. SDN Okuru dedi ki:

  microsoft nokia'nın sadece mobil departmanını aldı 2017 ye kadar nokia telefon üretemez anlaşma bu şekilde yani sadece tesislerini sattı ve bellei şartları da kabul ederek ayrıldı Nokia 2017 den sonra yine cihaz üretecektir.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  lg g4 ün anteni yenilenirse cuppa cuppaa

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft nokia nın sadece smartphone bölümünü satın aldı , nokia here map geçenlerde samsung ile yakınlaşmıştı hatırlarsanız , yani nokia hala hayatta ve yaşıyor aslında hala daha iyi cihazlar üretebilecek gücü var ama birileri bunu engelliyor ve sebebini merak ediyorm.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  adanlar herşeyi patentlemiş

 8. SDN Okuru dedi ki:

  nokia yı microsoft almadı mı ? adı artık sadece microsoft değil mi . anlamadım ..

 9. SDN Okuru dedi ki:

  CcC Nokia Reyiz CcC

" Nokia ve LG, Ne İçin Anlaştılar? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia ve LG, Ne İçin Anlaştılar? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia ve LG, Ne İçin Anlaştılar? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "