Okunma

Nokia’dan Apple’a Büyük Tepki


18 Mayıs 2012 Cuma 08:45
Nokia’dan Apple’a Büyük Tepki

Geçtiğimiz günlerde Apple Siri‘ye dünyanın en iyi akıllı telefonu sorusuna verdiği cevabı buradan haber olarak vermiştik.

Siri‘nin en iyi telefon olarak Nokia Lumia 900‘ü görmesi ve sonra Apple‘ın duruma el koyması sonucunda Nokia ile Apple karşı karşıya geldi.

Apple mühendislerinin duruma müdahalesi sonrası Siri‘ye en iyi akıllı telefon hangisi sorusunu yönelttiğinizde, Siri‘nin cevabı ” Bekleyin… Başka telefonlar da var” olarak değiştirildi.

Nokia, konuya ilişkin yaptığı açıklamada Apple‘ı Siri yazılımına müdahale etmekle suçladı. Apple,yazılımda herhangi bir değişiklik yapılıp yapılmadığına açıklık getirmedi. Ama sonucun Apple müdahale etmeden değişmesi neredeyse imkansız.

:: Apple’ın yaptığı değişiklik etik mi?

 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

69 yorum - “Nokia’dan Apple’a Büyük Tepki”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  lumıa kullanmamış insan kaynıyo bide yorum yapıyo lumıa 900ü 2gün kullandım…güzeldi…mütişti…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Lumia 800 kullanıcısıyım ve tek dokunma ile herşey parmağınızın altında, kullanmadan anlayamazsınız onun’çin boşuna laf kalabalığı yapmayın 😉

 3. ExCeLLeNT dedi ki:

  @benmybbc ya bak işte onu diyorum sağlamlığı dışında diğerleri daha üstün bu markadan.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Apple’a laf atmayı bırakında adam gibi yorum yapın. Siri o cevabı internet üzerinden en çok sevile, en çok oyu alan telefona göre veriyor.

  Forever Apple!

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Hahahhahahahhahahahahahhaahahha bekliyoruz.
  SDN OKURU demiş ki:
  Nokia Windows Phone 8 ile beraber Apple’ı bitirecekkkkkk

 6. byyasin dedi ki:

  Bunlar belli kritikler yapılarak verilen kararlar geri dönüşü bazen imkansızdır.

 7. benmybbc dedi ki:

  .

 8. checkirge dedi ki:

  tamam en iyi telefon lumia 900 hadi bye

 9. Awerz dedi ki:

  konudan iyice uzaklaştık ama MS in tekelciliğinden bahsedersek Andoridin iq carrier ve özellikle kendi ülkesinde bile kişisel bilgileri çalma konusunda mahkemelik olan google ın bu özelliğini unutmamak gerekir neyse bir işi yapıyorsak iyice öğrenip ona göre bilgi verelim at gözlüğü ile gezmeyelim
  konumuza göre düne kadar en iyi telefon diyen sirini son yamadan sonra en iyi cihazı elinizde tutuyorsunuz gibi bir yanıtı pek güzel bir olay değil bence

 10. nevrotikstar dedi ki:

  NOKIA ceosu MS elemani olunca tabi Windows Phone 7 ile piyasa yapmaya calismalari normaldir…

 11. karizmaxi dedi ki:
 12. NT1 dedi ki:

  Mesela nokıa nın nokıa 500 telefonunu begenıyorum tek eksıgı flash olmaması
  yoksa 1 GHZ hız 5 pıxel kamera Symbıan Belle ıstemıyle cok ıyı bır telefon

 13. ExCeLLeNT dedi ki:

  Ha apppleın, htcnin, samsungun son modellerinin şarjı 1 gün gidiyorda nokianın şu lumialar 1 hafta ***** beni Allah aşkına

 14. karizmaxi dedi ki:

  ***** ayrıyetten 1ve 2 sini lumia 900 oluşturuyor at gözlüğü takarak yorum yapmayalım beyler

  Haklısın tüm dünya sadece amazondan alışveriş yapıyor tam veri kabul edlecek yer.

 15. trnc dedi ki:

  Şahsen ben akıllı telefon kullanmayı düşünmüyorum. Nokia e72 kullanıyorum 2 yıldan beri, 4-5 gün şarjı gidiyor, 5 megapiksel kamerası gayet iyi çekim yapıyor. 1 gün şarjı giden telefona ne edeyim ben. Telefon anlayışımız değişti millet olarak, önceden telefon alırken şarjı kaç gün gidiyor diye sorardık, sonra mp3 mü polifonik mi, sonra kamerası kaç megapiksel, şimdi ise android mi ios mu, işlemcisi kaç ghz, rami kaç mb diye sorar olduk. Teknolojinin böylesine hızlı ilerlemesi taraftarı değilim ben, aldığım bir teknolojik ürünü en az 3-5 sene kullanırım.

  Bu yüzdendir ki ben ve benim gibi düşünenler oldukça Nokia’nın her daim büyük bir pazar payı olacaktır.

 16. ExCeLLeNT dedi ki:

  O laf ettiğiniz iphoneların donanımlarına bir bakın.700-800 tllik telefon ***** yaptıkları yazılım sayesinde alayından temiz çalışıyor telefon.

" Nokia’dan Apple’a Büyük Tepki konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia’dan Apple’a Büyük Tepki ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia’dan Apple’a Büyük Tepki ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "