Okunma

Nokia’dan İlginç Hamleler


28 Şubat 2010 Pazar 13:20
Nokia’dan İlginç Hamleler

Finlandiyalı üretici, Ovi çatısı altında birleştirdiği mobil hizmetleri ile aynı zamanda son derece güçlü bir mobil platformun da sahibi haline geldi. Bir süre önce, ücretli olarak kullanıcılara sunulan Ovi Maps yaya ve sürücü navigasyonu ücretsiz hale getirilmişti.

Kademeli olarak tüm Nokiaları kapsaması beklenen hizmetin, diğer mobil platformlardaki geleceğine dair resmi ağızlardan çarpıcı açıklamalar gelmeye devam ediyor. Nokia’nın Güneybatı Avrupa Genel Müdürü Greig Williams, bir Alman basın kuruluşuna açıklama yaptığı esnada kendisine yöneltilen, Ovi Maps’in Windows Mobile ve Android üzerindeki geleceğine dair sorulan soruya “Bu bir sonraki adım” şeklinde yanıt vermesi, Finlandiya’lı üreticinin bir sonraki hamlesini açıklar nitelikteydi.

Ücretsiz hale getirilen hizmetin, bir pazarlama stratejisi olarak kullanılacağını gösteren bu açıklama, Android’in ardından Finlandiyalı üreticiyi Google ile karşı karşıya getiren ikinci önemli olay olarak dikkat çekiyor. Greig Williams’ın bu çarpıcı yanıtının ardından Nokia bir basın açıklaması ile şimdilik bu durumu yalanladı. Henüz çok yeni olan bu iki çelişkili açıklamanın ardından durumun nasıl bir boyut kazanacağını zaman gösterecek.

:: Sizce Ovi Maps diğer platformlarda da ilgi görür mü?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nokia’dan İlginç Hamleler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia’dan İlginç Hamleler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia’dan İlginç Hamleler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "