Okunma

Nokia’dan Mobil Finans Servisi


29 Ağustos 2009 Cumartesi 09:58
Nokia’dan Mobil Finans Servisi

Nokia Money, sesli arama yapmak ya da bir SMS göndermek kadar kolay ve rahat olacak biçimde tasarlandı. Tüketicilere, bir başka kişiye o kişinin yalnızca mobil telefon numarasını kullanarak para gönderme; satıcı firmalara mal ve hizmet ödemeleri yapma; elektrik, su, gaz, vb. faturası ödeme ya da ön ödemeli SIM kartları (SIM kontör) yeniden doldurma imkanları sağlıyor. Bu servise, günün 24 saati her yerden erişilebiliyor. Böylece, seyahat masraf ve sürelerinden tasarruf edilebiliyor. Nokia, geniş bir Nokia Money temsilciler ağı oluşturuyor. Tüketiciler, bu ağ sayesinde, hesaplarına para yatırabilecek ya da hesaplarından nakit çekebilecekler.

 

Nokia Money servisi, ilk olarak, 2-3 Eylül’de Almanya’nın Stuttgart kentinde düzenlenecek Nokia World’de tanıtılacak. 2010’un ilk aylarından itibaren ise seçilmiş pazarlarda zaman içinde kullanıma sunulması planlanıyor.

 

Nokia Money servisi, global mobil ödeme çözümlerinde bir lider olan Obopay‘in işbirliğiyle sunulacak. Nokia, bu yılın başında bu şirkete yatırım yapmıştı. Söz konusu servis, Obopay’in benzersiz ve yeni geliştirilmiş mobil özellikler içeren mobil ödeme platformuna dayanıyor. Nokia, servisin açık ve diğer ödeme servisleriyle birlikte çalışabilir olmasını da planlıyor.

:: Faturalarınızı cep telefonunda ödemek size hitap ediyor mu?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nokia’dan Mobil Finans Servisi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia’dan Mobil Finans Servisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia’dan Mobil Finans Servisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "