Okunma

Nokia’dan Yeni Servis


13 Eylül 2009 Pazar 15:36
Nokia’dan Yeni Servis

Ovi platformuyla, özellikle mobil cihazlar için, son derece güçlü birçok web uygulamasına sahip olan Nokia’nın, bu kez bünyesine kattığı servis “Plum”. Bir sosyal ağ sitesi olan Plum, kullanıcılarının “aileniz”, “iş arkadaşlarınız” gibi gruplar oluşturarak, ortak bir noktada buluşmalarını sağlamayı amaçlıyor. Web ortamındaki yüzlerce içeriğin paylaşılmasını esas alan Plum, bunun için de birçok başarılı araç ile birlikte geliyor.

Özellikle “Yahoo! Groups” ile oldukça benzer nitelikler taşıyan Plum, Nokia çatısı altında hiç şüphesiz daha fazla mobilleşecek. Ovi platformuna da kısa sürede entegre edilmesi beklenen, Finlandiya’lı üreticinin bu en yeni üyesi, Nokia’nın konumlama servislerinin önemli bir ayağını oluşturacağı düşünülüyor.

:: Nokia’nın bu hamlesini forumda tartışıyoruz.
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nokia’dan Yeni Servis konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia’dan Yeni Servis ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia’dan Yeni Servis ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "