Okunma

Nokia’ya Firefox Geliyor!


16 Aralık 2008 Salı 09:30
Nokia’ya Firefox Geliyor!

Symbian’ın 2008 yılı itibarıyla Windows Mobile ve Linux karşısında ezici bir pazar üstünlüğü olması, Mozilla‘nın mobil planlarında yeni atılımlara yol açtı. Mozilla Yetkilisi Christian Sejersen, Mozilla’nın akıllı telefon pazarında tutunabilmesi için Symbian platformunda da boy göstermesi gerektiğini açıklayarak, Fennec kod adlı mobil Firefox tarayıcısının başta Nokia olmak üzere Symbian ile çalışan akıllı telefonlarda 2009’da kullanıma geçeceğinin sinyallerini verdi. iPhone, RIM ve Android‘in ise aynı açıklamaya göre biraz daha pazar payı kazanması ve beklemesi gerekiyor.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Nokia’ya Firefox Geliyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bu habere sevinilir işte.
    Her ne kadar geç kalınmış bir uygulama olmuş olsada, biz kullanıcılar açısından son derece önemli bir gelişme.
    Nokia’nın kendi Web browser’i bazen yetersiz kalabiliyor.
    Haydi firefox, Nokia’ya 🙂

" Nokia’ya Firefox Geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia’ya Firefox Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia’ya Firefox Geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "