Note 7 planı Verizon’a takıldı


10 Aralık 2016 Cumartesi 14:00
Note 7 planı Verizon’a takıldı

Samsung, onca uyarısına ve geri çağırmasına rağmen ABD’de hala çalışmakta olan Note 7 modellerini öldürmek için, güncelleme planı yapmıştı.

Buna göre, yayınlayacağı özel bir güncelleme ile Note 7’lerin şarj olma yeteneğini kapatacak ve cihazlar da şarjı bittiği anda bir daha kullanılamaz duruma gelecekti.

Verizon yamayı yayınlamayacak

Ancak bu plan, ABD’nin büyük GSM operatörlerinden Verizon’a takıldı.

Verizon, bu yamayı abonelerin göndermeyeceğini açıkladı. GSM operatörünün nedeni ise güvenlik.

Verizon, şirket içinde yaptıkları değerlendirmeye göre, evlerinde Note 7’den başka telefon bulunmayan müşterilerinin acil durumlarda itfaiyeye, ambülansa veya yaşlı aile bireylerine ulaşmak için tek şansını da kaybetme riski oluşuyor. 

Dolayısıyla, Verizon Note 7’ler hakkında Samsung’un başka bir çözüm bulmasını istiyor ve telefonları çalışamaz hale getirecek yamayı yayınlamayacağını resmen ilan etmiş bulunuyor. 

:: Sizce Note 7 telefonlar için en mantıklı çözüm nedir?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 yorum - “Note 7 planı Verizon’a takıldı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Sadece acil durumlarda çalışır hale getirse..

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Samsungun kapatma ihtimali varsa bence iade etmeliler yoksa çöp olacak telefon

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben olsam bende vermem note 7 yi süper telefon hala kullanan var ki sorunu yok

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Haha

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Paylaşımlarınız güzel

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Müşteri itfaiyeye ve ambulansa haber veremezmiş, iyide yangın ya note7 yüzünden çıkarsa? Bunun sorumlusu verizon olacak o zaman…

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  bencede madem pili kabahatli buluyolar ki bence baska bı neden var yeniden pil tasarlayıp surselerdı 3600 mah olmazda 3200 mah olabilirdi

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Yahu pili değiştirmek aklıllarına gelmedi mi Samsung'un. O kadar yatırımı var. Şimdiye kadar çoktan çözümünü bulurlardı gibime geliyor…

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  samsung,un hatasını müşterisi mi çekecek..adi……………………….

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  samsung yamyamlığa başladı..kişi telefonunu alıyor..kişinin hattını kestirtiyor..tam bir dikdatör örneği..paranı ver..al ürünümü sonra hattını keseyim..diyor.. ver adamın 10 kat fazla parasını telefonunu al başına çal..samsung..rezillikte pirim yaptın ha.. hangı hakla kişinin telefonunun (parasını verdiği halde) hattını zorla kesiyorsun..sizde demokrasi yokmu ? koreyi görüyoruz..millet meydanlarda..!

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  peki evlerinde Note 7 den başka telefon olmayan kişiler eğer bu telefon patlarsa ve bu sebeple yaralanırlarsa samsung u suçlayacaklar değilmi. verizon gerçekten de çok haklı o zaman patlasın abi note 7.

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Başka bir firmaya daha kalın batarya yaptırarak güvenliğini arttırsalar Note 7'leri kurtarabilirlerdi aslında. Tabi ki Normal note 7'den daha kalın olurdu ancak patlamazdı.

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Verizon haklıdır..Samsung,un yapacağı şu olmalıydı..Bu aylarda note 8,i çıkartıp,hem iç piyasalarda satış yapacaktı hemde note 7, yerine note 8,i verecekti. bu düşünceyi ya algılayamadılar veya işlerine gelmedi. kişi note 7,i neden aldı..? Samsung ya bu gerçeğinn farkında değil,,diğer telefonları ile aynı mantık kabul ediyor veya farkında olabilir ancak umursamıyor.
  Eğer ben note 7 alsaydım,,bu gün note 7 gibi kalemli bir telefon vermediyse hakkında kanuni işlemlere tevessül edecektim..Note 7 yerine S7 veriyor..kişi note 7,i almadan evvel piyasada bulunan S7,i yi görmüyormuydu? yani samsung müşterisini göz göre göre ya al paranı veya S7,i tercih et diye aldatmaya tevessül etmiştir. Eğer dünya objektifinde davalar açmış olanlar varsa ve note 7 spen,li bir telefon yerine yine spen,li note 8,i istiyorlarsa haklıdırlar..veya mahkemede note 7,nin en az 10 kat fazlasıyla tazminat davası açmak hakkınada sahiptirler..SAMSUNG dua etsinki ben o zaman note 7,i almadım..yoksa en az 50 bin lira tazminat davası açardım.Ayrıca SEUL,den emir edip,TÜRKİYE,deki oparatöre bu telefonlara sinyal ulaştırma demeye hakkı yoktur..BİM veya yetkili kurum şunu diyebilir..Sen hangi haklar ile küçücük bir şirket koskoca devletin
  sinyalizasyon sistemine emir verebilirsin? ben vatandaşıma ödemesini yaptığı hat üzerinden sinyal ulaştırmaya mecburum..diyebilir.
  VE SİNYAL ULAŞTIRMA mecburiyeti olan oparatörde kişininn hattını kanuni bir hata,kusur,kabahat ve cezai müeyyide yoksa asla kesemez..SAMSUNG kendisini hükümetlerin üzerinde mi görmektedir..? Mademki kişinin hattını kesmek istiyorsan önce kendi görevlerini yerine getirmek mecburiyetindesin. kişiye tercih hakkı tanımalısın..kalemli (spen) istiyorsa bu telefonu tedarik etmelisin..yoksa sahnelere çıkıp yerlere kapanmakla o kişilerin özel haklarını yerine getirmiş olmamaktasın..ve hattını canın istiyor veya işine gelmiyorsa da kesemezsin..TÜRKİYE,de hala note 7 kullanan varsa ve olurki servis tedarik eden oparatör de samsungun isteğine göre hareket ederse kişi herhangi bir kanuni muvacesinde kullandığı oparatöre dava açmak hakkına sahiptir..HUKUK KEYF İLE YÖNLENDİRİLEMEZ…KULLANILAMAZ..
  ………. Eski Noter BŞK.*****

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Dogru karar.

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Oha kimsenin aklina gelmz 🙂

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Verizon doğru bir karar vermiş. İnsanların istekleri dışında bu olmamalı. Gerekirse Samsung bu yaptığı hatadan dolayı tüm müşterilerinin evlerini tek tek gezmeli. Bence müşterilerinin zaman ve para kayıplarını da tazmin etmeli. Sadece telefonu yenisiyle değiştirmek yetmez

" Note 7 planı Verizon’a takıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Note 7 planı Verizon’a takıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Note 7 planı Verizon’a takıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 2. 2 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 3. 3 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 4. 4 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 5. 5 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 6. 6 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
 7. 7 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
 8. 8 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!
 9. 9 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
 10. 10 Apple Watch Series 6 inceleme! Apple Watch Series 6 inceleme!