Okunma

Notebook Satışları Düşüşte!


17 Eylül 2010 Cuma 15:28
Notebook Satışları Düşüşte!

Morgan Stanley ile NPD araştırma firmalarının ortaklaşa düzenlediği bir araştırma, oldukça ilginç bir meseleyi gözler önüne seriyor. Araştırmaya göre dizüstü bilgisayar satışları son 6 ayda dibe vurma noktasına geldi. Özellikle iPad’in duyurulmasıyla birlikte netbook satışlarında ciddi bir azalma, halihazırda tespit edilmişti.

 

 

Öte yandan sadece netbook değil, notebook‘ların da, yani dizüstü bilgisayarların da iPad’in duyurulmasından sonra düşüşe geçmeye başlaması uzmanları ikiye böldü. Apple‘ın tablet PC‘si iPad’in, konuyla ilgili olmadığını savunanlar, iPad‘in sadece araç olduğunu iddia ediyor. Diğer taraftan ise, artık kullanıcıların dizüstü bilgisayar konseptinden sıkıldığı ve teknolojiyi iPad gibi yenilikçi aletlerden ya da akıllı telefonlardan takip etmek istediğini savunanların da sayısı az değil.

Grafiği inceleyip kararı kendiniz verin…

:: Sizce satışların düşmesi ile iPad arasında bir ilişki var mı?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Notebook Satışları Düşüşte! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Notebook Satışları Düşüşte! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Notebook Satışları Düşüşte! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "