Okunma

Numara Taşıma mı İrade Savaşı mı?


15 Ocak 2009 Perşembe 10:52
Numara Taşıma mı İrade Savaşı mı?

Şu günlerde her türlü reklam alanında mobil operatörlerin numara taşıma savaşına denk gelebilirsiniz. Ancak bu reklamlarda harikulade ve pürüzsüz bir işlem gibi anlatılan numara taşıma olayında hesaba katılmayan bir etken var: eski operatörünüz!

Numaranızı taşımak için başvurduğunuzda, size özel kişisel tarifelerden tutun da, “çoluğum çocuğum var abi” modundaki kişisel görüşmelere kadar sizi kararınızdan vazgeçirmek için her türlü numara deneniyor. Hatta herhangi bir sorun çıkmasa bile “numara taşıma işleminiz başarısız olmuştur” gibi SMS uyarıları, eski kartınız takılı olduğu sürece geliyor.

Kart Değişince Dert Bitmiyor

Yeni SIM kartınızı taktığınızda da dertler bitmiyor. Bu sefer de eski operatörünüz, sinir bozucu eski sevgili gibi arayıp, Sezen Aksu’nun “Geri Dön” parçası eşliğinde size nağme yakıyor.

Elbette nihai karar sizin, yasal olarak önünüze hiçbir engel koyulmuyor. Ancak bu gibi özgür iradeye müdahale eden tatsız uygulamalar da büyük mobil operatörlere hiç yakışmıyor.

:: GSM operatörlerinin bu tutumunu doğru buluyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Numara Taşıma mı İrade Savaşı mı?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  avea dan asla başka hatta geçmem turkcell yalvarsın dursun

 2. SDN Okuru dedi ki:

  yahu şu turkcell de beni mesaja boguyor. yok şunu yapacaz yok bunu yapacaz bizim operatöre gelin diyerekten. burdan turkcell yetkililerine sesleniyorum =) lütfen beni rahat bırakın ben operatörümden memnunum arkadaş yaa. istemiyorum geçmiyecem. isterseniz “ömür boyu beleşcell” tarifesiyle gelin bana sonuç yok =)

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Sen numaranı mı değiştirdin yeni 🙂

 4. SDN Okuru dedi ki:

  turkcell beni iki defa aradı. ikisinde de yanıtım aynı oldu. şu anda operatörümü(avea) değiştirmeyi düşünmüyorum. Ama gerçektende rahatsız olduğumu belirtmek istiyorum. Memnun olsam zaten neden operatörümü değiştireyim ki?

" Numara Taşıma mı İrade Savaşı mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Numara Taşıma mı İrade Savaşı mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Numara Taşıma mı İrade Savaşı mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "