Okunma

40 Nanometrede Gecikme Sinyalleri


14 Ocak 2009 Çarşamba 08:00
40 Nanometrede Gecikme Sinyalleri

Nvidia’nın 2008 yılında yaşadığı hüsran ve AMD’nin çift işlemcili Radeon’u HD 4870 X2‘ye karşı performans tacını kaybetmesiyle bir araya gelerek, firma üzerindeki beklentileri azaltmış durumda. Tabii ki 2009’un ilk günlerinde performans tacını GTX 295‘le tekrar geri alan Nvidia’dan bir sonraki beklenti de, AMD tarafında olduğu gibi 40 nanometre üretim sürecine geçilmesi ve eldeki ürünlerin eridikten sonra yenilenmiş modellerin 40 nanometre üretim bandından çıkması.

Gecikmenin Sebebi

Daha önce bahsettiğimiz yol haritasındaki 40 nanometrelik ilk üç karttan birisi tamamen atlanmış durumda ve diğer ikisi de 2009’un üçüncü çeyreğine kadar ertelenmiş. Halihazırda bulunan sorunlarla uğraşan kadro ise  belli ki yeni derslere çalışacak vakit bulamamış. AMD tarafından ise henüz bir gecikme haberi yok.

Zaten 55 nanometre geçişten alacaklarını aldıkları ve mühendislerin yeni yongalar üzerinde çalışmak için vakitleri olduğunu düşünürsek, sorunsuzca 40 nanometre geçişini sorunsuz tamamlayacaklar gibi görünüyor. Tabii ki yine şimdiden konuşmak yanlış olur: Son dakikada atılan gol, yine goldür.

:: Nvidia 40 nanometrede bulamadığın CUDA’da bulur mu?

Bilgi için: Nvidia
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “40 Nanometrede Gecikme Sinyalleri”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    inşallah daha fazla uzamaz ekran kartları kasalara sığmaz oldu

" 40 Nanometrede Gecikme Sinyalleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 40 Nanometrede Gecikme Sinyalleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 40 Nanometrede Gecikme Sinyalleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "