Okunma

Nvidia’dan Bahseden Yok


04 Temmuz 2008 Cuma 21:00
Nvidia’dan Bahseden Yok
Grafik devi Nvidia, kendi fabrikasına sahip olmayan bir teknoloji şirketi. Dolayısıyla kağıt üzerinde ürettiği her eserin maddi değer kazanması için silikon plakalara yongaları çizip paketleyen bir veya birkaç üreticinin desteğine muhtaç (zamanında ATI’ın olduğu gibi). Bu hizmeti sağlayan Tayvanlı birkaç üretici mevcut. Bunlardan en büyüğü şüphesiz TSMC isimli, piyasada çalışmadığı silikon devi bulunmayan bir şirket. Aynı zamanda ASE ve Siliconware gibi üreticiler de Nvidia ile bahsi geçen arızalı ürünlerde çalışmış firmalar arasında.

Nvidia! Ne Vidia?

Arızalı ürünlerin çıkmış olabileceği bu firmalardan konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmemiş durumda. Tahminen "Ne olacak bu Nvidia yongalarının hali?" diye sorulduğunda "Pardon, ne Vidia? Hiç duymadık!" derlerse şaşırmamak gerekecek. En azından Nvidia kendi çalışanlarından şüphe duymayabilir. Arızalı olmadığı zamanlarda iyi çalışan ürünleriyle kendisini sevdirmiş bir üretici.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nvidia’dan Bahseden Yok konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia’dan Bahseden Yok ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia’dan Bahseden Yok ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "