Okunma

Nvidia’dan Ödüllü Yarışma


21 Mayıs 2008 Çarşamba 21:00
Nvidia’dan Ödüllü Yarışma
Nvidia’nın CUDA teknolojisi, grafik kartlarındaki akış işlemcilerini (stream processor) kullanarak, bilgisayarda bir yardımcı işlemci olarak çalışmasını sağlıyor. Aslında yardımcı işlemci olmasına rağmen, CPU’dan çok daha performanslı olabiliyorlar. CUDA yazılım geliştirme arabirimi, Nvidia markalı grafik işlemcilerinin bu şekilde bilgisayar işlemlerine yardımcı olması için bir köprü konumunda. Nvidia’nın açtığı yarışma da bununla ilgili.

En Hızlı Kazanır

Nvidia’nın CUDA teknolojisini kullanarak Lame MP3 sıkıştırıcısı üzerinde kod geliştirme yapacak yarışmacılar arasında, en hızlı olan 5000 dolarlık para ödülünün sahibi olacak. 25 Temmuz‘da bitecek olan başvurularda, Linux altında aynı ses dosyasını daha kısa sürede MP3’e çeviren yarışmacı kazanmış olacak.

Bilgi için: Nvidia CUDA Contest
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nvidia’dan Ödüllü Yarışma konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia’dan Ödüllü Yarışma ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia’dan Ödüllü Yarışma ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "