Okunma

NVIDIA GeForce Experience ile muhteşem ekran görüntüleri!


13 Ocak 2018 Cumartesi 08:00
NVIDIA GeForce Experience ile muhteşem ekran görüntüleri!

NVIDIA grafik kartları için mükemmel yardımcı olan GeForce Experience, oyuncuları oyun içi çekimler yapmanın ve bunları 360 derece görüntülemenin devrimsel yolu Ansel ile buluşturuyor.

GeForce Experience için Ansel ile tablo gibi ekran görüntüleri!

Ansel, ekran görüntüsü kompozisyonlarını herhangi bir pozisyondan oluşturmanızı ve filtrelerle düzenlemenizi sağlıyor. Ek olarak, yüksek kaliteli formatlarda HDR görüntüler yakalamak ve bunları mobil telefon, PC veya sanal gerçeklik başlığı kullanarak 360 derece paylaşmak bu teknolojiyle mümkün.

GeForce Experience

İlk olarak bundan bir yıl önce gösterilen teknoloji sonunda GeForce Experience’daki yerini aldı. Bunun için hem yazılımın hem de grafik kartı sürücüsünün son sürümlerine sahip almalısınız. Ayrıca, yazılımdan deneysel özellik güncelleştirmelerini etkinleştirmeniz gerekiyor.

Oyun içerisinde Alt + F2 tuş kombinasyonunu kullandıktan sonra istediğiniz ayarları yapıyor ve görüntü istediğiniz kıvama geldikten sonra yakalama işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Şu an için çok fazla olmasa da bu özelliği destekleyen oyunların listesine ise bu adresten erişebilirsiniz.

GeForce Experience

NVIDIA teknolojisi sayesinde SuperResolution, sanal gerçeklikle görüntüleme için 360 derece görüntü yakalama ve Industrial Light and Magic EXR biçiminde ekran görüntüsü alma gibi dikkat çeken seçenekler sunuluyor.

Oyun içi ekran görüntüleri paylaşmayı sevenlerdenseniz bu özelliğe bayılacaksınız!

:: NVIDIA’nın bu yeniliği hakkında ne düşünüyorsunuz?


yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

2 yorum - “NVIDIA GeForce Experience ile muhteşem ekran görüntüleri!”

  1. Fatih Bıyıklı dedi ki:

    Nvidia uzun süredir yazılım anlamında kendini geliştirmiyor. Bu yeniliği bile AMD yeni sürücüler ile güzel özellikler eklendikten sonra geliştirildi ve yapıldı. Nvidia bu tarz gelişmeyi rahatlıkla yapabilecekken sanki yazılım bölümünü işe yeni başlayan yazılımcılara emanet etmiş gibi davranıyor. Sonuç rekabet önemli aga yoksa daha çok bekleriz biz yenilik

  2. Uçan ucak dedi ki:

    Amd işte bu yüzden bi Halta yaramıyor. Bir sonraki kart seçimimde kesinlikle nvidia destekli alacagim. Amd resmen bomboş.

Yorum yazın

Geri bildirim