NVIDIA GeForce Now’ı Chromebook’lara getiriyor


18 Ağustos 2020 Salı 21:00
NVIDIA GeForce Now’ı Chromebook’lara getiriyor

NVIDIA, bulut oyun servisi GeForce Now’ın bir web uygulaması aracılığıyla Chromebook’larda başlatıldığını duyurdu. GeForce Now aboneleri, bundan sonra kendileri için üretilen özel portalı ziyaret ederek Chromebook’ları ile platformda bulunana PC oyunlarına erişebilecek. NVIDIA GeForce Now Chromebook desteği ile cihazın PC, Mac ya da Android cihazlarla rekabetinde eli kuvvetlenecek.

GeForce Now Chromebook desteği ile rekabeti artıracak

Okula dönüş zamanının gelmesiyle Chromebook’ların popülerliği artmaya başlamış durumda. Bu durumu fırsata çevirmek isteyen NVIDIA, öğrencilerin okul dışında da Chromebook kullanma potansiyelini dikkate alarak cihazların bir çeşit oyun makinesine dönüşmesine yardımcı oluyor. Özünde bulut sistemi aracılığıyla oyuncuların PC’lere, Mac’lere, Android cihazlara istediği oyunu aktarmasına yarayan sistem, önemli bir yer arz ediyor. Sisteme abone olanlar hesaplarını Steam, Epic Games ve UPlay gibi mağazalara bağlayarak sahip oldukları oyunlara erişim elde edebiliyorlar. NVIDIA sistem aracılığıyla oyunların en iyi şekilde oynanması için RTX teknolojisini ve DLSS’yi kullanarak ağır devralıyor. Böylece oyuncular oyunları kasmadan daha rahat oynayabiliyor.

NVIDIA GeForce Now Chromebook desteği verecek

Yüksek donanıma sahip olmayan kullanıcıların üst düzey oyun deneyimi sağlamasına yarayan sistemin en büyük zaafı ise kullanıcının internet bağlantısı oluyor. Minimum 7. Nesil Intel Core M3 veya 4 GB RAM isteyen GeForce Now düşük sistemli oyuncular için maden olsa da önünde uzun bir yol bulunuyor. NVIDIA Chromebook ‘un yanında GeForce Now’ı Android TV’ye de getirmeye hazırlanıyor. Bu anlaşmanın ne zaman olacağı belli olmasa da gelecekte daha fazla Android TV cihazının destekleneceğini belitti.

Bu bağlantı aracılığıyla deneme hesabı açıp 90 gün boyunca ücretsiz katılabileceğiniz GeForce Now ile, Epic Games, Steam, UPlay mağazalarından satın aldığınız oyunları tek seferde oynayabileceksiniz. Ayrıca NVIDIA GeForce Now Chromebook desteği ile, Minecraft: Education Edition’un ne kadar doğru bir hamle yaparak platforma destek verdiği de kanıtlanmış oldu.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" NVIDIA GeForce Now’ı Chromebook’lara getiriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NVIDIA GeForce Now’ı Chromebook’lara getiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NVIDIA GeForce Now’ı Chromebook’lara getiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi yeni canavarlarını tanıttı! Xiaomi yeni canavarlarını tanıttı!
  2. 2 Huawei Watch GT 2 Pro inceleme! Huawei Watch GT 2 Pro inceleme!
  3. 3 Merak edilen telefon Vivo X50 Lite inceleme! Merak edilen telefon Vivo X50 Lite inceleme!
  4. 4 Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi! Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi!
  5. 5 En iyi Chrome eklentilerini sıraladık! En iyi Chrome eklentilerini sıraladık!
  6. 6 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
  7. 7 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
  8. 8 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
  9. 9 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
  10. 10 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!