Okunma

NVIDIA Neler Planlıyor?


03 Kasım 2010 Çarşamba 14:02
NVIDIA Neler Planlıyor?

NVIDIA’nın, AMD’nin HD 6000 serisine karşı hamleleri yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Önümüzdeki hafta içinde GeForce GTX 580 adlı yeni bir üst düzey kartı tanıtmaya hazırlanan NVIDIA, bundan sonra hem üst hem de orta seviye için başka modeller de hazırlıyor. (AMD Radeon HD 6870 İnceleme)

GTX 580′in tam olarak piyasaya sürülmesinden sonra, piyasada bulunan GTX 470 modellerinin bitmesini bekleyecek olan NVIDIA, bu olduğunda GTX 570′i çıkaracak.  (GeForce GTX 470 Test)

 

NVIDIA’nın GTX 580’i önümüzdeki hafta içinde tanıtması bekleniyor

 

Orta ve Üst Seviyeler

GTX 570’ten birkaç ay sonra ise GT 540 ve GT 520 adlı orta alt seviyedeki kartların piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor. (GTX 580’in Teknik Özellikleri)

GTX 460′ın devamı olacak olan GTX 560′ın ise 2011’in ilk çeyreğinin sonlarına doğru tanıtılabileceği belirtiliyor. (Zotac GeForce GTX 460 Test)

GTX 400 serisinde çift grafik işlemcili bir modele henüz yer vermeyen NVIDIA’nın, AMD’nin Antilles kod adlı çift GPU’lu modelini çıkardıktan hemen sonra, böyle bir modeli çıkarabileceği iddia ediliyor.

:: NVIDIA, AMD ile rekabetinde sizce geride mi kaldı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" NVIDIA Neler Planlıyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NVIDIA Neler Planlıyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NVIDIA Neler Planlıyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "