Okunma

Nvidia’nın İşlemcileri


25 Mayıs 2008 Pazar 21:00
Nvidia’nın İşlemcileri
Beklentiler kısmen olumlu kısmen ise olumsuz şekilde sonuçlandı. Nvidia‘nın işlemci macerası olumlu bir ilerleyişe sahip mi? Evet, Nvidia işlemci konusunda bir şeyler yapıyor. Hayır, beklentisine girdiğimiz x86 uyumluluğuna (yani kullandığımız bilgisayarlar) sahip bir işlemci konusunda ses yok. Tek yonga üzerinde sistemin tüm gereksinimlerini karşılamayı hedefleyen işlemcilerden Tegra APX 2500 tamamen küçük makineler için üretilmiş. OpenGL ES 2.0 desteğiyle geliyor.

İri kardeşi olan CSX 600 (ve 650) ise daha iyi aygıtlar için üretilmiş bir işlemci. 3 Watt’ın altındaki güçlerde video oynatabiliyor.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

" Nvidia’nın İşlemcileri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia’nın İşlemcileri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia’nın İşlemcileri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "