Okunma

Nvidia: VIA’yı Almıyoruz


11 Mayıs 2008 Pazar 21:00
Nvidia: VIA’yı Almıyoruz
Nvidia CEO’su Jen-Hsun Huang, firmanın tamamen görsel bilgisayar teknolojilerine odaklanmış durumda olduğunu ve ne Nvidia‘nın, ne de VIA‘nın birbirinin iş alanıyla ilgilenmediğini söyledi. Böylece daha önce Nvidia‘nın rekabette tutunabilmesi için mutlaka işlemci işine girmesi gerektiği göz önüne alınarak başlatılan söylentiler ‘şimdilik’ yalanlanmış oldu.

Nvidia’nın VIA’ya İhtiyacı yok

Huang’a göre, Nvidia temel iş alanındaki sürekliliğini düşünecek seviyeye gelmeden önce, grafik alanında yapacağı çok fazla iş var. Fusion ve Nehalem tümleşik işlemcileri Nvidia‘nın yonga satışlarını etkiler gibi görünse de, firmanın bunlara yanıt olarak bir koz hazırlamıyor olması pek de mümkün değil. Diğer yandan, endüstriyel ve mobil grafik yongaları işinde de genişlemesini sürdüren Nvidia, gerçekten de işlemci işine girmeyi gerektirecek kadar çaresiz görünmüyor.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nvidia: VIA’yı Almıyoruz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia: VIA’yı Almıyoruz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia: VIA’yı Almıyoruz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "