Okunma

Nvidia Zor Durumda


26 Nisan 2009 Pazar 18:38
Nvidia Zor Durumda

AMD’den gelen dedikodulara göre yeni işlemcilerin mimarisi ile birlikte değişecek olan yonga setlerini sadece AMD üretecek. 2010 yılında göreceğimiz yeni AMD işlemciler için Nvidia yonga seti üretimi yapamayacak.

AMD bu kısıtlamayı ilk olarak sunucu sistemler için düşünüyor. Ardından da, aynı kısıtlama masaüstü sistemleri de kapsayacak.

Nvidia, yonga seti üretimine son mu verecek.

Nvidia, benzer bir durumu Intel ile yaşıyor. Yeni nesil Nehalem işlemciler için, yonga seti üretimini sadece Intel yapacak. Nvidia, Intel’in bu yeni nesil işlemcilerini desteklemeyecek.

Söylentiler gerçekleşirse, Intel-Nvidia ve AMD-Intel arasında gerçekleşen iki dava sürecine, AMD-Nvidia’da katılacak. Bundan da önemlisi ise, Nvidia bundan sonra yonga seti üretimine son verecek.

:: Nvidia kendi işlemcisini üretebilecek mi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nvidia Zor Durumda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia Zor Durumda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia Zor Durumda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "