Nvidia’dan ilginç Shield kararı!


2017-08-10 03:00:00
Nvidia’dan ilginç Shield kararı!

Nvidia’dan bugün yapılan açıklamaya göre, Shield tabletlerin adaptörlerinde yaşanabilecek olası çarpılma durumlarına karşı bir tedbir olarak ürünlerin geri toplanacağı bildirildi.

Hangi adaptörler sorunlu?

Bahsi geçen adaptörler yalnızca Shield tabletlerde değil, Avrupa’da satışa sunulan Shielf World Şarj Kiti ve Shield TV’lerde de kullanılıyor. Problemli adaptörlerin 2014 ile 2017 yıllarının Mayıs ayları arasında üretildiği de belirtiliyor.

17-08/10/nvidia-shield-adaptor-sorunu-sdn-shiftdelete.jpg

Şunu da belirtmemiz gerekiyor ki bu adaptörler ülkemizde kullanılmıyor. Prizlerin farklı olması nedeniyle Avrupalı olarak adlandırabileceğimiz bu adaptör tipi ülkemizde ancak dönüştürücü yardımıyla kullanılabiliyor.

Eğer Avrupa’da herhangi bir ülkeden Shield satın aldıysanız ve adaptörünüz az önce belirttiğimiz tarih aralığında üretildiyse, ürünü kullanırken dikkatli olmanızı ve çarpılma tehlikesi ile karşı karşıya olduğunuzu da hatırlatalım.

:: Nvidia’nın bu kararını nasıl karşılıyorsunuz?


 • yazarMurat Sağlam

  Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Nvidia’dan ilginç Shield kararı!” üzerine 5 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   kesin samsung note 7 adaptörüdür

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Ülkemizde zaten avrupa tipi priz satılıyor. Bu olayın ülkemizi de etkilemesi gerekiyor.

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Bizde avrupa prizi kullanıyoruz avrupada ingiltere ve birkaç küçük ülke farklı priz kullanıyor Almanya ile aynı prizi kullanıyoruz.

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Zeka fiskirtisi yaşadığını düşündürttu yazın. Neresi ilginç? Adamlar üretici olarak sorumlu davranıp, müşterilerini koruyor.

  Yorum yazın