Okunma

Nvidia’dan Intel’e Sıkı Cevap


07 Nisan 2009 Salı 19:16
Nvidia’dan Intel’e Sıkı Cevap

Geçtiğimiz günlerde forumlarımızda yayınladığımız ama kaynağı net olarak belli olmayan belgeler, Intel’in Nvidia’ya karşı dizüstü bilgisayar yongaları konusunda ne denli ciddi ve derinden bir mücadele içinde olduğunu ortaya sermişti. Hatta yayınladığımız belgeler diğer önemli yayınların da dikkatini çekti. Eh bu durumda Nvidia’dan bu iddialara bir yanıt gelmemesi hata olurdu.

Intel Ne Demişti?

Intel’in iddiası, Nvidia’nın MCP79M yongasının en yaygın sürümünün Intel’in GM45’i altında ezildiğini belirtiyor, özellikle bazı oyunlarda Intel’in Nvidia’yı birkaç defa katladığını belirtiyordu. Tabii burada çok ciddi bir sorun var: GM45 üst seviye bir yongayken MCP79M, giriş seviyesi bir yonga.


Intel’e cevaben yayınlanan testler.

Nvidia’nın Cevabı

Nvidia, bu gelişmeler karşısında yukarıda gördüğünüz şekilde kendi tablolarını yayınlamış durumda. Burada hepsini bir arada görebileceğiniz sunumlarda, Nvidia hem görüntü kalitesinde hem de performansta Intel‘e karşı ciddi bir duruşa sahip. Her ne kadar tarafların yaptığı test çok geçerli kabul edilmez ama bu testlerin sonuçları arasındaki fark, hem rahatsız edici hem de suların burada durulmayacağının bir teminatı.

:: Nvidia’nın yongaları kendi belirttiği kadar iyi mi?
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nvidia’dan Intel’e Sıkı Cevap konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia’dan Intel’e Sıkı Cevap ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia’dan Intel’e Sıkı Cevap ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "