Okunma

NVIDIA’dan İsim Değişikliği


20 Ağustos 2009 Perşembe 08:21
NVIDIA’dan İsim Değişikliği

Model isimlerindeki sayılar 9000’e dayanınca NVIDIA, GTX 200 serisi ile birlikte alışılmış model isimlerini terk edip yeni bir seriye geçmişti. Anlaşılması kolay olan bu yeni isimlendirme bizleri gayet memnun etmişti. En başta GeForce markası, ondan sonra gelen G/GT/GTS/GTX harfleri ve üç haneli bir sayıdan oluşan bu sistemin NVIDIA’dan beklenmeyecek kadar başarılı olduğunu söylemek gerek.

Ancak NVIDIA sürekli isim değiştirme huyundan vazgeçememiş gibi gözüküyor. GTX 200 ile başlayan isim yapısından vazgeçecek olan şirket yeni modellerinde daha basit bir yöntem kullanacak. En başta GeForce markası bulunacak yeni sistemde ondan sonra hiçbir harf gelmeden 100, 200 ve 300 serisi şeklinde bir isimlendirme kullanılacak. Örnek olarak gelecekte çıkan modellerden birinin adının GeForce 120 ya da GeForce 330 olabileceğini söyleyebiliriz.

:: Yeni model isimlerini nasıl buldunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" NVIDIA’dan İsim Değişikliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NVIDIA’dan İsim Değişikliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NVIDIA’dan İsim Değişikliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "