Okunma

O Bir Açık Kaynak Projesi


11 Ağustos 2009 Salı 11:16
O Bir Açık Kaynak Projesi

Social Beans, sayıları giderek artmakta olan sosyal medya yayın platformlarında İskelet Taşınabilirliğini mümkün kılacak standart bir sentaks yaratmayı amaçlayan ve topluluk destekli bir proje. Projede, herhangi bir sosyal medya uygulamasındaki ayarlar, gizlilik seçenekleri, roller, üyelik modelleri ve diğer temel “Çatı” özelliklerinin bir diğer sosyal medya yayın platformunda herkes tarafından rahatlıkla klonlanabilmesi sağlanıyor.

 

www.socialbeans.org sitesinde manifesto ve yol haritasının yanı sıra projenin özellikleriyle ilgili en eski sürüm ile birlikte WordPress ve MediaWiki gibi en çok bilinen 2 açık platformun eklentileri de yer alıyor.

 

Projenin yaratıcısı ve kullanıcılar tarafından beğeniyle takip edilen kendi-kendine-yap alanındaki sosyal ağ sağlayıcısı GROU.PS, Social Beans projesini kendi web sitesinde de destekliyor. GROU.PS sitesine giren kullanıcılar isterlerse herhangi bir ağın Social Beans kaynağını izleme seçeneğinden de faydalanabiliyorlar.

:: Social Beans’i daha önce duymuş muydunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" O Bir Açık Kaynak Projesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere O Bir Açık Kaynak Projesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda O Bir Açık Kaynak Projesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "