Okunma

Obama BlackBerry ile Yola Devam Ediyor!


23 Ocak 2009 Cuma 19:37
Obama BlackBerry ile Yola Devam Ediyor!

Amerika’nın e-posta alışverişini düzenli olarak yapan ilk başkanı olan Obama’nın BlackBerry’sinden vazgeçmesine gerek kalmadı. Beyaz Saray Basın Sözcüsü Robert Gibbs’in yaptığı açıklamaya göre patronu güvenlik özellikleri geliştirilmiş BlackBerry’sini kullanmaya devam edebilecek ve e-posta alışverişini bu cihazdan sürdürebilecek.

 


Hüseyin Obama, BlackBerry’sini elden bırakmıyor

BlackBerry’nin kullanımı hakkında detaylar verilmemesine karşın kullanımın devamına dair ana hatlar şöyle: resmiyeti olan ve işle alakalı tüm e-postalar dışında ailesi gibi direkt kişisel ilişkisi bulunan kişilerle e-posta alışverişi BlackBerry üzerinden yapılabilecek. Obama, kişisel kullanım dışında birebir çalıştığı ekibiyle olan iletişiminde de BlackBerry kullanabilecek. Ancak ekibin kimleri kapsadığı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

 


Obama seçim çalışmalarında BlackBerry’sini elinden bırakmadı

 


Reklam mı? Gerçekten Obama’mı?

Eski başkanlardan Bill Clinton başkanlık döneminde sadece 2 e-posta gönderirken, emekli son başkan oğul Bush e-posta kullanmaya 2001 Ocak ayında son vermiş, buna karşın Washington D.C.’den ayrılırken ‘ahbaplarıyla’ e-postayla mesajlaşacağını belirtmişti.

 


Bu pozlar BlackBerry reklamı için değil elbette(!)

Bakalım Obama yeni resmi mobil oyuncağı Windows Mobile tabanlı Sectera Edge ve pek sevdiği BlackBerry’siyle aşılması zor görünen(!) geçmiş başkanların e-posta mesajlaşma rekorunu egale edebilecek veya aşabilecek mi?

 

:: Clinton hiç değilse 2 e-posta atmış, peki ama oğul Bush ne yapmış? ve Obama ne yapar? Buyrun foruma!

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Obama BlackBerry ile Yola Devam Ediyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu herifin blackberry side bizim derdimiz oldu be 🙂

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Cem abi nedir bu SDN nin Obama merakı?

" Obama BlackBerry ile Yola Devam Ediyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Obama BlackBerry ile Yola Devam Ediyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Obama BlackBerry ile Yola Devam Ediyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "