Okunma

Obama Hacker’lardan Dert Yandı


01 Haziran 2009 Pazartesi 11:55
Obama Hacker’lardan Dert Yandı

Başkan Obama, başkanlık kampanyası sırasında, hacker‘ların gizli bilgilerine eriştiğini itiraf ederken, daha önce bahsettiğimiz gibi, bir Sanal Güvenlik Koordinatörü tarafından yönetilen, dijital tehditlerle mücadele edecek yeni bir birim kuracağının sözünü verdi.

İnternet üzerinden yaptığı başkanlık kampanyasının saldırıya uğradığının sır olmadığını belirten Obama, hacker’ların ağustos ile ekim ayları arasında e-postalardan kampanya dosyalarına ve yol planlarına kadar birçok veriye ulaştığını açıkladı.

Hazır Değiliz!

Sanal suçlara karşı hem devlet hem de ülke olarak yeteri kadar hazırlıklı olmadıklarının altını çizen Obama, öncelikli ve güvenli bir ulusal ağ oluşturarak, Beyaz Saray‘da da kişisel olarak seçeneği Sanal Güvenlik Koordinatörü tarafından yönetilen yeni bir ekip oluşturacağını sözlerine ekledi.

:: Sizce sanal saldırılara karşı ülkemizde alınan önlemler yeterli mi?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Obama Hacker’lardan Dert Yandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Obama Hacker’lardan Dert Yandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Obama Hacker’lardan Dert Yandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "