Okunma

Oculus o firmayı satın aldı


29 Aralık 2016 Perşembe 07:23
Oculus o firmayı satın aldı

Facebook’un sanal gerçeklik şirketi Oculus, kullanıcıların sanal dünyada daha rahat hareket etmesini sağlayacak bir teknolojiye sahip oldu.

Göz bebeği takip teknolojileri üreten The Eye Tribe şirketini satın alan Oculus böylece sanal gerçekli gözlüklerinde artık kullanıcıların göz bebeklerini takip edebilecek.

Oculus Rift artık gözleri takip edebilecek

Gözbebeği takip teknolojisi sayesinde kullanıcının nereye baktığını tespit edebilecek olan gözlükler, kontrolü daha kolay sanal gerçeklik uygulamaları çalıştırabilecekler.

Oculus’un, Danimarkalı The Eye Tribe’ı satın almak için ne kadar ödediği bilinmiyor.

:: Oculus Rift ve sanal gerçeklik hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Oculus o firmayı satın aldı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Geliş ve ucuzla artk ey vr 🙂 atari salonlarına gittiğim günden beri tek hayalimdi. Yaş 30 hala da beklemekteyim.

" Oculus o firmayı satın aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oculus o firmayı satın aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oculus o firmayı satın aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "