Okunma

Oculus Quill ile sanat değişiyor!


18 Kasım 2016 Cuma 10:30
Oculus Quill ile sanat değişiyor!

Sanal gerçeklik gözlüklerinin en önemli üreticilerinden biri olan Oculus, birkaç hafta sonra satışa sunulacak Oculus Touch için yeni bir uygulama duyurdu.

Oculus Quill adı verilen uygulama temelde Oculus’un 2016’nın başında çıkardığı sanal gerçeklik filmi Dear Angelica filmi hazırlanırken kullanılan özel bir çizim uygulaması. 3D çizim yapmanızı sağlayan uygulama, üzerinde birkaç değişiklik yapılarak Oculus Quill haline getirildi.

16-11/18/oculus-quill.jpg

Oculus’un daha önce duyurulan kontrolcüsü Oculus Touch ile birlikte satışa sunulacak olan Oculus Quill, geliştirilmiş düzenleme araçları ve katman seçenekleri ile sadece karalama yapabileceğiniz bir uygulamadan çok daha fazlası olmaya aday.

Oculus Quill, Google Tilt Brush’tan iyi olabilir

Oculus’un kontrolcülerini kullanarak çizimler yapabileceğiniz uygulama, Google Tilt Brush gibi hali hazırda kullanılan uygulamalarla karşılaştırıldığında kullanıcılara daha farklı bir 3D çizim deneyimi sunuyor.

Oculus’un bir başka çizim uygulaması olan Oculus Medium’dan tamamen ayrı olarak geliştirilen Oculus Quill, daha çok 3D modelleme için kullanılan Oculus Medium’un daha sanatsal çalışmalar için kullanılan versiyonu gibi düşünülebilir.

Oculus Quill, 6 Aralıkta Oculus Touch ile birlikte ücretsiz olarak satışa sunulacak.

 [youtube https://www.youtube.com/watch?v=UPORHEhkNfY]

::Oculus Quill ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce sanal gerçeklik dijital sanatı nasıl etkileyecek?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Oculus Quill ile sanat değişiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oculus Quill ile sanat değişiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oculus Quill ile sanat değişiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "