Okunma

CeBIT 2009: Dünyanın En Hızlısı OCZ’den


05 Mart 2009 Perşembe 15:06
CeBIT 2009: Dünyanın En Hızlısı OCZ’den

Bilenler bilir. Şu an alabileceğiniz en hızlı SSD, Intel’in sunucu sistemler için tasarladığı X25 adlı ürün. X25, yaptığımız testlerde en yakın rakibine ciddi bir fark atması ile ilgimizi çekmişti. Bu üreticilerin de ilgisini çekmiş olmalı ki, herkes bu üründen daha performanslı bir ürün geliştirme yarışına girdi.

Bu işi oldukça ciddi alan üreticilerden biri de OCZ oldu. OCZ, Cebit Hannover fuarında görücüye çıkardığı yeni SSD ürünü ile, Intel’in SSD ürünlerinden daha performanslı olduğunu herkese gösteriyor.

OCZ, küçük boyutlu verileri yüksek performansta işleyebilmek için, 64 Mbyte’lık bir önbellek kullandığını söylüyor.

 

Summit serisinden olan bu yeni ürün 220 MB/sn’lik okuma ve 210 MB/sn’lik yazma hızı ile kendisinden söz ettirmesini biliyor. Toplam kapasite 250 GByte olan bu ürün MLC bellekler kullanıyor. Bu oldukça ilginç bir durum. Çünkü Samsung tarafından üretilen MLC bellekleri bir çok üretici zaten kullanıyor.  Fark, bu üreticilerin Samsung kontrol ünitesini de kullanması. Oysa OCZ, daha önce hiç sesini duymadığımız Indilinx adlı bir kontrol ünitesini tercih ediyor.

 

:: OCZ bu işi becerebilecek mi ?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “CeBIT 2009: Dünyanın En Hızlısı OCZ’den”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    😀 süper ortalık kızışıyor vay be intelden bile hız he! Daha hızlılarını yakında görürüz..

    Ah birde ucuz olsanız :D:).

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Ya hadi ucuzlasın şu SSD ler. Bekleye bekleye çatladık. Ne zaman kullanacağız daha bunları. Bazı firmalar biraz hazıra konmak istiyorlar sanırım. Bu işin üstüne eğilmeyerek. Birileri geliştirsin biz hazırını yapalım diye. Oysa Tüm HDD firmaları ciddi bir şekilde ilgilenseler bu işle daha kısa sürede alınabilir olurdu diye düşünüyorum doğrusu.

" CeBIT 2009: Dünyanın En Hızlısı OCZ’den konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CeBIT 2009: Dünyanın En Hızlısı OCZ’den ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CeBIT 2009: Dünyanın En Hızlısı OCZ’den ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "