Okunma

OCZ Stealth X Stream Güç Kaynağı


17 Aralık 2008 Çarşamba 08:16
OCZ Stealth X Stream Güç Kaynağı

Hız aşırmacılar için hazırladığı oldukça kaliteli ürünleriyle görmeye alışık olduğumuz OCZ, orta seviye bilgisayalar için bir güç kaynağı ile karşımıza çıkıyor. Son derece gerekli olan, fakat bir çok güç kaynağında göremediğimiz güç düğmesi, OCZ Stealth X Stream‘in üzerinde mevcut. Özellikle multimedya bilgisayarları hedef alan OCZ Stealth X Stream, 500 Watt güce sahip.

 

OCZ Stealth X Stream’in arka tarafında güç düğmesi ve hava tahliyesi için petek yapı mevcut.

OCZ Stealth X Stream’in üzerindeki kablolara göz attığımızda ise, malesef az sayıda olduklarını görüyoruz. 20 + 4 pinli ATX güç girişinin yanında, 4 pinli işlemci güç girişi bulunuyor. Günümüzdeki anakartların çoğunda 8 pinli işlemci güç girişi bulunduğunu göz önüne alırsak, bunun OCZ Stealth X Stream için büyük bir eksi olduğunu söyleyebiliriz. PCIe ekran kartları için 6 + 2 pinli güç girişlerinden ise 2 tane bulunuyor. Bunların yanında 2 molex, 1 floppy ve 3 SATA güç girişi de var.

 

OCZ Stealth X Stream’in üzerinde bulunan 12 cm boyutlarındaki fan, son derece sessiz çalışıyor. Güç kaynağına özellikle çok güç çeken bileşenler bağlamış olmamıza rağmen, sesini çok duyduğumuz söylenemez.

Oldukça kaliteli olmasına rağmen, kablo sayısı konusundaki eksiklikleriyle bizi hayal kırıklığına uğratan Stealth X Stream, bilgisayarında ekstra fan, sabit disk ve neon ışık gibi bileşenler bulundurmayan kullanıcılar için yeterli olabilir. Fakat eğer standart bir bilgisayardan daha fazla bileşeniniz varsa, çok güç girişlerinin azlığı sebebiyle sorun yaşayabilirsiniz. Diğer taraftan baktığımızda ise, az sayıda kablo demek, kasanızın içinin daha derli toplu olması demek. Biz yine de takıp çıkarılabilen kabloları tercih ederdik.

Sessizlik Ön Planda

Sessizlik konusunda başarılı olan Stealth X Stream, multimedya bilgisayarlar için uygun olabilir. En çok yüklenilen zamanlarda bile fısıltı sessizliğinde çalışan 12 cm büyüklüğündeki fan, sizi film izlerken rahatsız etmeyecektir. Stealth X Stream, orta halli bileşenler için uygun olsa da, 4870 X2 gibi üst düzey bileşenleri kaldıracak güçte değil. Dolayısıyla bu

OCZ Stealth X Stream
Güç kaynağı

Çıkış gücü: 500 Watt
Güç çıkışları: 24 iğneli ATX, 4 iğneli işlemci, 3x SATA, 2x Molex, 1x floppy, 2x PCIe (her biri 6 veya 8 iğneli)
Fan: 1x 120 mm fan
Devir ayarı: Otomatik, ısıya duyarlı

Üretici: OCZ / ABD
Ülkemize Getiren: Akortek

Telefon: (212) 210 97 99

Ürününle ilgili en güncel fiyatı öğrenmek ve ürünü satın almak için tıklayın!

:: Stealth X Stream’i beğendiniz mi?

Yazan: Ruşen Göbel
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “OCZ Stealth X Stream Güç Kaynağı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Güzel İnceleme

" OCZ Stealth X Stream Güç Kaynağı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere OCZ Stealth X Stream Güç Kaynağı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda OCZ Stealth X Stream Güç Kaynağı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "