Okunma

Ofislerin Baş Tacı: Internet Explorer 6


02 Mayıs 2009 Cumartesi 11:34
Ofislerin Baş Tacı: Internet Explorer 6

Forrester tarafından yapılan yeni bir araştırmanın sonuçları, Microsoft‘un
web tarayıcıları Internet Explorer 6 ve 7’nin halen ofis çevrelerinde
ağırlıkta kullanıldığını ortaya çıkardı. 2008’in ikinci yarısı boyunca,
50 binin üzerindeki işyeri kullanıcısı arasında gerçekleştirilen anket, IE6‘nın %66,6 ile temmuz ayında başladığı yolculuğu, %60,2 ile Aralık 2008’de açık ara lider tamamladığını gözler önüne serdi.

Alternatifler Yükselişte

Microsoft’un diğer tarayıcısı IE7, aynı temmuz-aralık periyodunda kendi payını %33,4’ten %39’a yükseltmeyi başardı. Geçtiğimiz yıl Bit9 anketinde en riskli iş uygulaması seçilen Firefox ise, işyerlerindeki %16,9 pazar payından yılsonu itibarıyla %18,2’ye artış gösterdi. Google Chrome eylül ayında başlayan macerasıyla %1,6’dan %2’ye çıkarken, Apple Safari de %1,4 pazar payında sabit kaldı.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ofislerin Baş Tacı: Internet Explorer 6 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ofislerin Baş Tacı: Internet Explorer 6 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ofislerin Baş Tacı: Internet Explorer 6 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "