Okunma

Ofiste Facebook Kullanıyoruz


14 Kasım 2011 Pazartesi 09:08
Ofiste Facebook Kullanıyoruz

İngiliz iş bulma sitesi Reed.co.uk’in araştırmasına göre Facebook abonelerinin yaklaşık yüzde 33’ü bu sosyal ağı işyerinde kullanıyor. 4245 kişi arasında yapılan araştırmanın sonuçları İnfografik olarak da yayınlandı.

Facebook tüm sosyal ağlar içinde işyerinde kullanılan en popüler site olurken onu Linkedin ve YouTube takip ediyor. Twitter listede dördüncü sırada yer alırken Bloglar ise beşincilik koltuğunda kaldı.

Yine aynı araştırmaya göre çalışanlar sosyal ağları hem iş hem de kişisel amaçlar için kullanıyor. Sosyal ağları sadece kişisel amaçlar için kullananların oranı yüzde 10 iken, iş için kullananların oranı ise yüzde 35 olarak çıktı. Hem iş hem kişisel amaçlar için kullanan sayısı ise yüzde 55.

İşte Reed.co.uk tarafından yayınlanan araştırmanın sonuçlarını gösteren İnfografik:

Bazı şirketlerin Facebook ve benzeri sosyal ağları ‘zaman kaybı’ olarak gördüğü için yasakladığı günümüzde her üç kullanıcıdan birinin işyerinde bu ağları kullanıyor olması önemli bir oran.

:: İşyerinde Facebook kullanıyor musunuz?

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ofiste Facebook Kullanıyoruz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ofiste Facebook Kullanıyoruz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ofiste Facebook Kullanıyoruz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "