Okunma

Öğrenciler 3G’yi Denediler


18 Temmuz 2009 Cumartesi 12:33
Öğrenciler 3G’yi Denediler

Gönül Köprüsü projesi ile Türkiye’nin dört bir yanından çocukların farklı illeri ziyaret ederek, bir yandan ülkemizin doğal ve kültürel güzelliklerini keşfetmeleri, bir yandan da ömür boyu sürecek dostluklar kurmaları hedefleniyor. İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından seçilen öğretmenler eşliğinde gerçekleştirilen gezilerde yapılan birçok etkinliğin yanı sıra öğrenciler kıyı temizliği yapıyor, kültürel aktivitelerde bulunuyor, tarihi ve turistik mekanları gezme şansına sahip oluyor.

20 Temmuz‘da sona erecek proje kapsamında, İstanbul‘a gelen son öğrenci grubu olan Diyarbakırlı öğrenciler, 5 günlük gezilerinin üçüncü gününde, Tepebaşı’ndaki Turkcell binasını ziyaret ettiler. Diyarbakırlı 40 öğrenci, öğle yemeğinin ardından, 3G uyumlu ürünleri, Turkcell yetkililerinden dinleyip, deneme şansına sahip oldular.

 

2008 yılında başlayan proje kapsamında bu yıl 10.000’den fazla öğrenci, 23 Haziran – 20 Temmuz tarihleri arasında 5 gün sürecek kültür turlarına katıldı.

 

İstanbul‘da bu sene Gönül Köprüsü projesi kapsamında, Bolu, Çankırı, Diyarbakır, Kırıkkale, Manisa ve Van’dan gelen toplam 720 öğrenci ağırlandı. Diyarbakır’dan uçakla gelen 120 öğrenci, Salı günü yine uçaklarla Diyarbakır’a dönecek.

:: Gönül Köprüsü projesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Öğrenciler 3G’yi Denediler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Öğrenciler 3G’yi Denediler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Öğrenciler 3G’yi Denediler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "