Okunma

Öğrencilere Snapchat’ten ulaşan üniversite


02 Aralık 2016 Cuma 14:00
Öğrencilere Snapchat’ten ulaşan üniversite

ABD’de bildiğiniz gibi üniversite kabul veya red mektupları mektup yoluyla yapılıyor. Ancak dijital çağı yaşadığımız günümüzde, yeniliklere ayak uyduran üniversiteler de var.

Bunlardan biri olan Wisconsin-Green Bay Üniversitesi, gençlerin yoğun bir şekilde severek kullandığı bir uygulamayı tercih etti. 

Okula kabullerini Snapchat’ten öğrendiler

Kabul mektubu yerine öğrencilerine Snapchat üzerinden ulaşmayı tercih eden üniversite, böylece hem öğrencilerin kalbini kazanıyor hem de mektuba göre çok daha hızlı aksiyon alıyor.

Üniversitenin Sosyal Medya Uzmanı Jena Richter Landers, yaptığı açıklamada “Öğrenciler Snapchat’i seviyor. Onlar bizim iletişimde olmak istediğimiz yaş grubu ve onlar sürekli Snapchat’te” sözlerine yer verdi.

Bu tercihin hızdan ziyade öğrencilerin gönlünü de kazanan bir durum olduğunu belirten Landers, birçok öğrencinin attıkların snap’e bir başka snap ile karşılık verdiğini söylüyor.

Günlük 150 milyondan aktif kullanıcısı bulunan Snapchat, şüphesiz günümüzün özellikle gençler arasında kullanılan en popüler uygulamalarından biri.

:: Üniversitenin böyle bir yol izlemesi konusunda ne düşünüyorsunuz?
yazarKerem Enginar

Özellikle akıllı telefonlar olmak üzere uzun süredir en yeni mobil ürünleri inceleyen Kerem, bunun yanı sıra donanım ürünleriyle de ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Öğrencilere Snapchat’ten ulaşan üniversite”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  "kabul veya red mektupları mektup yoluyla yapılı***** nerede öğrendiniz merak ettim doğrusu. Ne Türkçe ne çeviri. Böyle iyi tutunuyor bu site.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Haber kapak fotosu icin girdim habere hahaha

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Peki Snapchat kullanmayan öğrenci varsa o ne olacak ?

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Haberin kapak fotoğrafı için çok uğraşılmış

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Haber resmi paint terk gibi

" Öğrencilere Snapchat’ten ulaşan üniversite konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Öğrencilere Snapchat’ten ulaşan üniversite ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Öğrencilere Snapchat’ten ulaşan üniversite ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "