Okunma

OLED Fiyatları Düşecek


19 Aralık 2008 Cuma 08:48
OLED Fiyatları Düşecek

OLED üretim bedelini düşürecek ve ekran fonksiyonelliğini 3 kat artıracak olan yeni bir teknoloji üzerinde çalışan Samsung, OLED ve LCD ekranlarının arkasında bulunan ve ekrana hangi rengi alacağını söyleyen TFT transistörleri donuk silikon yerine donuk oksitten üreterek 3 kat daha etkin kullanım sağlayacak. Mevcut LCD ve OLED üretimlerine de uygulanabilecek olan teknoloji, böylece şimdiki ürün yelpazesinde de indirim sağlayacak. Samsung, hem orta hem de uzun vadede işe yarayacak olan bu yeni üretim metodunun, yarı iletken cihaz üretiminin geleceğinde kilit noktalardan biri olmasını umuyor.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “OLED Fiyatları Düşecek”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    umar tabi. lisans parası alacak ondan. ama olsun. ben biraz daha bekleyeyim şu oledler ne zamana ucuzlayacak hele bir belli olsun. gerçi daha piyasaya bile çıkmadılar. sony xel1 i saymıyorum bile ne o netbook ekranı kadar.

" OLED Fiyatları Düşecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere OLED Fiyatları Düşecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda OLED Fiyatları Düşecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "