Okunma

OLPC Vites Değiştiriyor


20 Nisan 2009 Pazartesi 15:57
OLPC Vites Değiştiriyor

Gelişmekte olan ülkelerde okullara uygun fiyatla dizüstü bilgisayar sağlayan One Laptop Per Child(OLPC), 100 dolarlık dizüstü bilgisayar hedefine günden güne yaklaşıyor. Mevcut 433 MHz’lik AMD Geode işlemcinin yerine, 1 GHz’e kadar hıza ulaşabilen VIA C7-M işlemcisiye kavuşacak olan XO Gen 1.5, ayrıca daha ucuz maliyetli ve daha düşük güç tüketimi yapan VX 855 yongayı barındıracak. Böylece yüksek çözünürlüklü video ve 3D grafiklerle daha iyi baş edebilecek olan yeni XO dizüstü bilgisayarlar, sonbahar aylarında mevcut modelin yerini alacak.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi İçin : OLPC
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" OLPC Vites Değiştiriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere OLPC Vites Değiştiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda OLPC Vites Değiştiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "