Ölüm Tehditleri Yağıyor!


04 Nisan 2014 Cuma 06:00
Ölüm Tehditleri Yağıyor!

Geçtiğimiz haftanın en büyük haberi olan Oculus Rift‘in üreticisi Oculus firmasının, internet devi Facebook’a satılması hala daha gündemden düşmüyor. Bir Kickstarter projesi olarak başlayan Oculus Rift sanal gerçeklik cihazının ilk destekçileri şirketin Facebook’a satılmasını hoş karşılamamışlar.

Geçtiğimiz hafta satış bedeli olan 2 milyar dolardan pay isteyen destekleyiciler, şimdide Oculus Rift’in CEO’suna ölüm tehditleri göndermeye başlamış. Olayı abartan bu destekleyiciler kendilerinin Oculus şirketinin ortağı olarak görerek verdikleri paraları misli ile geri istemeye başladılar. Oculus’a 1000 USD yatırım yapan kişinin bu mantığa göre 145 bin USD geri alması gerek.

Kickstarter O Şekilde Çalışmıyor

Destekleyiciler her ne kadar kendilerini şirketin ortağı, yatırımcısı gibi görse de, Kickstarter aslında o şekilde çalışmıyor. Eğer bir Kickstarter projesini desteklerseniz şirketin hissedarı olmuyor, sadece destekçisi olarak kalıyorsunuz. Dolayısıyla Oculus’a yatırım yapanlar da, şirketin hissedarı değil, destekçisi. Bu sebepten dolayı şirketten haklarını istemelerinin veya ölüm tehdidi göndermelerinin hiç bir yasal dayanağı bulunmuyor.

:: Oculus Rift’in Facebook’a satılmasından memnun musunuz?
yazarAtakan Sayın

Mobil teknoloji tutkunu olan Atakan, yıllardır Android kullanıyor. PC mi Mac mi sorusuna ise kesinlikle Mac cevabını veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Ölüm Tehditleri Yağıyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Hangi ülkelerde yasal dayanakla ölüm tehdidi var :S

 2. SDN Okuru dedi ki:

  zaten öldürmek etik degil 😛

 3. SDN Okuru dedi ki:

  kazı kazıklan hesabı ikramiye çıkınca üzülme 😀

 4. SDN Okuru dedi ki:

  iyi destekledi de dilenciye mi verdiler parayı. melek yatırımcıların cidden 0 melek olduğuna mı inanıyorlar anlamadım. 2milyar doları gören insan artık ailesini bile tanımaz tabi

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Adamlara ne koymuştur he böyle kazıklanmak 😀

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Hahaha habere bak 😀

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Dün yasal yoldan adam adamı desteklemişler….

 8. SDN Okuru dedi ki:

  “ölüm tehdidi göndermelerinin hiç bir yasal dayanağı *****

  yasal dayanağı olan ölüm tehdidi de mi var?

 9. SDN Okuru dedi ki:

  yani hissedar olsalar ölüm tehditleri geçerli olacak der gibi yeahhhhhh…

" Ölüm Tehditleri Yağıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ölüm Tehditleri Yağıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ölüm Tehditleri Yağıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "