Okunma

OneDrive’dan Kullanıcılara Kısıtlama!


03 Kasım 2015 Salı 11:30
OneDrive’dan Kullanıcılara Kısıtlama!

Microsoft’un uzun süredir aktif olan bulut depolama servisi OneDrive, depolama alanlarında kısıtlamalara gitti.

Geçtiğimiz yıl çok yüksek depolama seçenekleri sunan OneDrive, Office 365 kullanıcılarına sınırsız depolama alanı veriyordu. Sınırsız depolama alanı verilen kullanıcılar işi biraz abartmış olacaklar ki DVR kayıtlarını, film arşivlerini vb.. OneDrive’a taşıyarak ortalama 75TB’a varan yükleme yapanlar olmuş.

Bunun üzerine Microsoft, Office 365 kullanıcıları için verilen sınırsız depolama alanını 1TB seviyesine indirdi. Ayrıca 100GB ile 200GB’lık depolama seçeneklerini kaldıran Microsoft, 1.99 dolar 50GB depolama alanı vermeye başladı.

15-11/03/onedrive.jpg

OneDrive’ın ücretsiz sürümü ile sunulan 15GB alan ise 5GB seviyesine çekildi. Depolama sınırlarını aşan kullanıcılar dosyalarına 9 ay boyunca erişim sağlayabilecek. Sonrasında OneDrive üzerinde depolama sınırını aşan dosyalar silinecek.

:: OneDrive’ı Kullanıyor Musunuz ?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.