Okunma

OnePlus 5G destekli ilk telefonu üretmenin peşinde


18 Temmuz 2018 Çarşamba 20:30
OnePlus 5G destekli ilk telefonu üretmenin peşinde

5G bağlantısını kullanan ilk akıllı telefonu kimin geliştireceği merak konusu. OnePlus ise bu konuda bir adım önde gibi görünüyor. Bu konuda ilk akla gelen firma olan Qualcomm, OnePlus’un bu çabasına tam destek veriyor.

OnePlus 5G için Qualcomm ile kafa kafaya verdi

Qualcomm 5G teknolojisinin yaygınlaşması için büyük çaba gösteriyor. OnePlus ofisinde de benzer bir çabayı fark eden Qualcomm, Çinli şirkete destek olmaya karar vermiş. 4G ve 4.5G mobil interneti ADSL tabanlı wi-fi internetin bir tık önüne taşımıştı. 5G ile birlikte ise mobil internetin fiber tabanlı wi-fi ile yarışacak düzeye gelmesi bekleniyor.

oneplus 5g

Peki ama bu teknolojiyi kullanacak OnePlus modeli ne zaman gelecek? Şirketten gelen bilgiler 2019 öncesinde 5G’li telefonun yetişmeyeceği yönünde. Bu durumda OnePlus 7 veya OnePlus 7T’de 5G teknolojisini görme ihtimalimiz var. Hatta 5G’nin henüz deneme aşamasında olduğunu düşünürsek ilk telefonun OnePlus 7T olması daha muhtemel görünüyor.

Dediğimiz gibi  henüz deneme aşamasında olan bir teknoloji. Bu konuda aşılacak daha çok yol var. Öncelikle teknolojinin altyapısını henüz kuran bir ülke yok.

Ülkemizde dahil birçok ülke 5G için henüz denemeler yapıyor. OnePlus 5G gibi yeni bir teknoloji kullanarak seneye çıkacak olan telefonun fiyatını yükseltecek gibi görünüyor. Şirketin 5G’de ilk olma çabası takdire şayan ama teknoloji dünyasında bu hamle riskli olarak yorumlanıyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" OnePlus 5G destekli ilk telefonu üretmenin peşinde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere OnePlus 5G destekli ilk telefonu üretmenin peşinde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda OnePlus 5G destekli ilk telefonu üretmenin peşinde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "